Krzyżówka amerykańska 06

5
407 rozpoczęć · 394 zakończenia · 350 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka amerykańska: Dla każdego rzędu i kolumny podano definicję odgadywanego słowa, znajdującego się w danym rzędzie lub danej kolumnie. Na końcu definicji w nawiasie podano ile w danym rzędzie lub danej kolumnie znajduje się pól czarnych. Położenie czarnych pól (rozmieszczone są niesymetrycznie) należy ustalić samemu i zaznaczyć spacją. Po prawidłowym rozwiązaniu litery z pól oznaczonych strzałką należy przenieść do kratownicy obok i odczytać rozwiązanie.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

54

Autorzy określeń

 ankor11   skalny próg na Nilu (2)  ·  biologiczna kopia z konarami (4)  ·  ulubieniec, beniaminek (4)  ·  czubata fryzura (3)  ·  średniowieczny zamek warowny (3)  ·  podejrzany osobnik (4)  ·  mucha leciwa już w latach (4)  ·  kierunek w lampionie (5)  ·  w pokazie na pokaz (4)  ·  ogół wartości (3)  ·  nabój do salw honorowych (2)  ·  obok inspektu u inspektorki (3)  ·  ptasi sejmik (3)  ·  bez dla botanika (2)  ·  w bazie komputera (3)  ·  bez trąby na głowie (3)  ·  płonie w społeczniczce (2)  ·  ma słynne molo (3)  ·  czyni cuda (3)  ·  uwielbienie jak słowo na powitanie (5)  ·  składak na wodzie (3)