(Nie)pełne (z)dania 04

6
486 rozpoczęć · 459 zakończeń · 420 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
W każdym określeniu, na początku lub na końcu jednego ze słów, należy dopisać tyle odpowiednich liter, ile zostało podanych w nawiasie, tworząc właściwe określenie wyrazu wpisywanego do diagramu.
Przykład: arabski kocz (5) – arabski koczownik (beduin).

Jak zwykle 2 literówki - nie sprawdziłem.

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

41

Autorzy określeń

 ankor11   mer w firmie (2)  ·  ma szwy (4)  ·  nowy do herbaty (4)  ·  ty na kółkach (2)  ·  szata pod tuszem (3)  ·  podobny do koła (2)  ·  kum dla pandy (2)  ·  robot w odlewni żelaza (3)  ·  ranna śpiewana i grana w kości (3)  ·  kuzyn lenia (2)  ·  ograniczają ość (4)  ·  stary jak (2)  ·  liny lecznicze (3)  ·  zielony obszar (3)  ·  zad w konfesjonale (5)  ·  grom łobuzów (3)  ·  one na łąkach (4)  ·  do lania dla świń (3)  ·  ostatni wór przewodu pokarmowego (2)  ·  kamień w cieniu (5)