73. Jolka tautogramowa

kłódka
5
521 rozpoczęć · 492 zakończenia · 439 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Wszystkie hasła rozpoczynają się taką samą literą. Opisy podano w przypadkowej kolejności. Ujawniono wszystkie litery Z.

Określenia haseł:

dawny tytuł perskich i tureckich możnowładców * drewniane mieszadełko * fantasta, romantyk * faraon w bandażach * kwiat jak oręż rycerzyka * miejsce produkcji szaf i stołów * miodowy lub ruski * naczynie dla psa * potocznie o motocyklu * pozioma kreska w książkowych dialogach * średniowieczne ciemności * tasowanie kart * wełna na berety * więzienie, ciupa, paka * wizerunek Matki Boskiej noszony na szyi * zaznaczanie na mapie, kartowanie


Gabriel Narutowicz zapisał się w historii Polski i świata podwójnie: jako polityk (działacz niepodległościowy, a potem minister i pierwszy prezydent Rzeczypospolitej) oraz jako genialny inżynier - hydrolog. Sporą część życia spędził w Szwajcarii, zostając profesorem Uniwersytetu w Zurychu. Przed I wojną światową z dokonań w dziedzinie hydrologii i gospodarki wodnej znany był na całym świecie, zwłaszcza w Europie Zachodniej, gdzie kierował budową kilku spektakularnych hydroelektrowni.
W Polsce okresu międzywojennego według jego projektu, choć już po tragicznej śmierci, została zbudowana zapora w Porąbce.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

57