3418. Jolka taneczna

5
513 rozpoczęć · 487 zakończeń · 431 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Objaśnienia haseł podano w przypadkowej kolejności. Ujawniono wszystkie litery Z. Po prawidłowym wypełnieniu jolki, w dolnej kratownicy ujawni się hasło.

Określenia haseł:

plamki na futrze pantery * jedna w morzu potrzeb * Franz - Linda w filmie „Psy” * sojusz, przymierze * opera Giacomo Pucciniego z 1900 r. * huragan, nawałnica * ptasi zadek z piórami * meble w Desie * płaskodenna na rzece * kompaktowy model Renault * Ugoda i Wełna w kujawsko-pomorskim * kategoryczne polecenie * zwykłe lub dziesiętne * gwarowo: szałas pasterzy owiec * karb na pniu drzewa * starogreckie liczydło * wybrzuszenie trzonu kolumny doryckiej * subwencja na badania naukowe * kolekcja * Stephen, brytyjski reżyser („Boska Florence”)

Jeśli napisałaś "Toscę" przez "K", to nie użyłaś spolszczenia, bo nie ma takowego, tylko popełniłaś błąd leksykalny.
Pozdrawiam.

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

40