Zagubione numerki 17

6
423 rozpoczęcia · 394 zakończenia · 329 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Tylko dwa określenia podano jak w zwykłej krzyżówce. Pozostałe określenia zostały podzielone na dwie grupy: numery parzyste lub nieparzyste.

OKREŚLENIA HASEŁ

6. sanie używane w ratownictwie górskim
17. laureat Oscara za reżyserię filmu "Infiltracja"

PARZYSTE:

At dla chemika * Bruno, projektant, autor osiedli Berlin-Britz * dawniej ubogi szlachcic zaściankowy * do piaskownicy przyda się z "opłatka" * auto z NRD * licha kobyła * można go skręcić w Karkonoszach * na cztery koła w samochodzie * najważniejsza dla sybaryty * zanik pamięci * schodzi z niego sztuka * stary wyjadacz * suszony zbiór * trzecia planeta od Słońca * tymczasowy lub domowy * urządzenie reagujące na klaśnięcie * wywierany na kogoś * z okazji w gablocie

NIEPARZYSTE:

amerykańskie gospodarstwo * pierwiastek z "saren" * długie, spiralnie zwinięte loki * głowy lub na drodze * kapuściany symbol krzepy * klejnotka * opiekuje się lasami * państwo uszczuplone o Krym * pionier na Dzikim Zachodzie * podany na etykiecie * ponawiane akcje na bramkę * pyra w Poznaniu * ściska kibić * tata Cypiska * tematyczne publikacje dołączane do gazety * wygnany z kraju * wykonawca ballady „Samba Pa Ti”

Lubię zagubione numerki ☺

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

54