052. Przesuwanka

6
428 rozpoczęć · 373 zakończenia · 335 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka przesuwanka:
Do diagramu należy przesunąć wszystkie litery spoza jego obrysu, tak aby powstała krzyżówka złożona z rzeczowników pospolitych (jeden w l.m.). Litery znajdujące się w narożnikach można przesuwać tylko ukośnie, pod kątem 45°, pozostałe wyłącznie do odpowiednich rzędów i kolumn, przy których figurują. Każdą użytą literę należy zaznaczyć kolorem za pomocą spacji, w ten sposób będzie wiadomo, które litery zostały już wykorzystane. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania, pod diagramem powstanie dodatkowe hasło.
Uwaga! Sprawdzić 100 % wypełnienia diagramu (w tym również zaznaczenie kolorem wszystkich liter wokół diagramu).

Kolejny naiwny diabeł z Pomorza. Ten miał groblę wybudować dla pasterza owiec, który codziennie stado pędził wokół południowego brzegu jeziora. Grobla miała być usypana, co oczywiste, przed pianiem kura. Ja nie wiem… Te diabły ze sobą nie gadają? Nie ostrzegają się? "Ty! Uważaj, jeden taki naśladował koguta i mnie wykiwał." "To jeszcze nic, bo mój pobudził wszystkie koguty we wsi!". Bądź co bądź, kolejny bies się nabrał, choć ten akurat nie skończył budowy. Do dziś istnieje "grobla", która prawie całkowicie odcina "cieszynowską" część jeziora od reszty akwenu. Co ciekawe, na pomorskich jeziorach istnieje wiele takich półwyspów i często zwane są "diabelskimi groblami".

(F)(f)(f)

To zadanie zostało skomentowane 11 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

44