Ciągówka 34

6
373 rozpoczęcia · 357 zakończeń · 275 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka: Określenia podano w kolejności alfabetycznej odgadywanych wyrazów, a w nawiasach wskazano liczbę liter odgadywanego słowa. Kropki oznaczają miejsca połączenia poszczególnych słów tj. ostatniej litery jednego słowa i zarazem pierwszej następnego. Ciągówka zaczyna się i kończy na ujawnionej literze „Ź”. Pierwszy wyraz zaczynamy wpisywać do dołu i kierunek zmieniamy tylko wtedy, gdy diagram na to wskazuje.

Określenia haseł

nacisk w wymowie (6) * zabawna dykteryjka (8) * przeciwbólowy w rapaporcie (4) * "wzgórze Aresa" w Atenach (7) * zapach z flakonika (6) * bombowy lub serca (4) * ojczyzna Mozarta (7) * nudne i długie opracowanie tematu (8) * wybuch Fudżi (7) * klejnotka (7) * tłum, pospólstwo (7) * turecki żandarm (5) * na nogach górala (7) * szeleści na drzewie (8) * cierpliwy materiał dla skryby (6) * podatkowe w Sarajewie (4) * więź łącząca pieska z panem (5) * wodna otchłań (6) * koala lub kangur (7) * część zbroi, osłaniająca stopę (7) * kolekcjoner (8) * piecze w przełyku (5) * ekspert w jakiejś dziedzinie (6) * najpilniej strzeżona w oku (7)

Dwa razy wpisałam aromat! Gapa!!

To zadanie zostało skomentowane 44 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

58