3162. Wężojolka z gadem

5
465 rozpoczęć · 439 zakończeń · 397 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka: Określenia haseł poziomych i wężówki podano oddzielnie, ale miejsca ich wpisywania - do odgadnięcia. Przy definicjach wężówki w nawiasach podano liczbę liter odgadywanego słowa. Kropkami zaznaczono miejsca połączenia poszczególnych słów tj. ostatniej litery jednego słowa i zarazem pierwszej następnego. Wężówka zaczyna się od ujawnionej litery "A”. Pierwszy wyraz zaczynamy wpisywać do dołu i kierunek zmieniamy tylko wtedy, gdy diagram na to wskazuje.

WĘŻÓWKA:

tożsamość internetowa (6) * poetycko o okręcie (5) * w powiedzeniu jest złym doradcą (5) * metalowa na bramie (6) * ozdobna osłona na lampę (6) * odpowiednik (6) * lewy dopływ Orinoko (z arą) (6) * obwisła skóra na szyi żubra (5) * centryfuga (7) * obrzęd, ceremonia (6) * prawy dopływ Narwi (7) * Psina lub Wieprz (5)

Befsztyk i szuja trochę mi namieszały ;)

To zadanie zostało skomentowane 7 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

51