Krzyżówka amerykańska 11

5
416 rozpoczęć · 391 zakończeń · 345 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka amerykańska: Dla każdego rzędu i kolumny podano definicję odgadywanego słowa, znajdującego się w danym rzędzie lub danej kolumnie. Na końcu definicji w nawiasie podano ile w danym rzędzie lub danej kolumnie znajduje się pól czarnych. Położenie czarnych pól (rozmieszczone są niesymetrycznie) należy ustalić samemu i zaznaczyć spacją. Po prawidłowym rozwiązaniu litery z pól oznaczonych strzałką należy przenieść do kratownicy obok i odczytać rozwiązanie.

Jak zawsze - coś nowego, coś fajnego. Dziękuję, pozdrawiam.

To zadanie zostało skomentowane 12 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

58

Autorzy określeń

 ankor11   końska kawalerka (4)  ·  10 w skali Beauforta (5)  ·  trzecia planeta od słońca (2)  ·  kończyna do witania (3)  ·  przynosi dochód w emiratach (3)  ·  najsłynniejsza kurtyzana (3)  ·  serialowy detektyw z nerwicą natręctw (4)  ·  czarno - biała w kawalkadzie (4)  ·  koniec dyktatora (4)  ·  wywołuje choroby (3)  ·  mniej niż zero (4)  ·  figura bez kantów (4)  ·  grał Tomusia co grywał w "Rudym" na akordeonie (4)  ·  można komuś na niego nadepnąć (5)  ·  patrzysz na niego w kinie (5)  ·  łódź eskimoska (5)  ·  miejski trujący obłok (5)  ·  wyrasta z jagnięcia (4)  ·  większa część Agaty (4)  ·  puszczają w rajstopach (4)  ·  tacka z odważnikiem (5)