14. Wężówka

6
495 rozpoczęć · 440 zakończeń · 389 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Odgadnięte hasła wpisujemy do diagramu zaczynając w lewym, górnym rogu, zgodnie z kierunkiem strzałki i wypełniamy diagram jednym ciągiem, od początku do końca "węża". Zakręcamy tylko tam, gdzie wymusza to diagram, czyli "skrzyżowania" przechodzimy na wprost. Ostatnia litera odgadniętego słowa jest jednocześnie pierwszą literą następnego. Określenia haseł podane są w przypadkowej kolejności, ale w nawiasie podano liczbę liter odgadywanego wyrazu. Po prawidłowym wypełnieniu, w kratownicy pod diagramem ukaże się hasło.

Określenia haseł:

cała naga (8) * główka, czubek (5) * kołobrzeska rzeka (7) * król Myken, ojciec Agamemnona (7) * lubi tanie efekty (7) * magazyn pełen broni (7) * metalowy uchwyt, kołatka (6) * miniatura miecza, sztylet (7) * nicpoń z kamizelką (9) * teledysk (4) * złoty deszcz w parku (8)

Dworek, a może już pałacyk, został zakupiony dla pisarza przez polskie społeczeństwo, za pieniądze pochodzące ze zbiórki publicznej, z okazji 25-lecia jego pracy literackiej. Pięknie położony, otoczony starymi dębami i lipami, dworek zachwycił obdarowanego. Stał się letnią rezydencją, gdzie w chwilach wytchnienia pisarz przywoził najbliższą rodzinę i zapraszał przyjaciół.

(clap)

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

53