31 - Jolka metagramowa

kłódka
5
455 rozpoczęć · 402 zakończenia · 369 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka metagramowa:
W każdym odgadniętym słowie należy zmienić jedną z liter na inną - ujawnioną w diagramie, tworząc (bez przestawiania liter) nowy wyraz wpisywany do diagramu. Miejsce wpisywania słów - do odgadnięcia. Wszystkie nowo powstałe słowa są rzeczownikami pospolitymi. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania pod diagramem pojawi się dodatkowe hasło.

Określenia wyrazów:

do popisu * Iłłakowiczówna dla bliskich * jeden z łyżwiarskich skoków * kamienia łupanego * niechęć, wstręt * ogłosił 95 tez * ozdobna opaska na włosy w staroż. Grecji * pielgrzym * protestancka świątynia * rosół z mięsa i jarzyn * spłacanie długów pracą w polu * stała posada * trójkąt rysunkowy * w boksie bez turbanu * wysiaduje jaja * zapora przeciwczołgowa * zbrojne powstanie szlachty * znos * zodiakalny głupiec * z podrodziny siei (Ela w siwej)

Krynica to jedno z największych i najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce. Położone wśród lasów, w głębokiej dolinie na wschodnim krańcu Beskidu Sądeckiego, od wielu lat zachwyca swoją malowniczością, a dogodny klimat i powszechnie uznawane właściwości lecznicze tutejszych wód, od lat przyciągają rzesze turystów i kuracjuszy. Ponadto, w Krynicy możemy oglądać szereg dobrze zachowanych XIX-wiecznych zabudowań willowych dla kuracjuszy.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

55