(Nie)pełne (z)dania 10

6
503 rozpoczęcia · 454 zakończenia · 400 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
W każdym określeniu, na początku lub na końcu jednego ze słów, należy dopisać tyle odpowiednich liter, ile zostało podanych w nawiasie, tworząc właściwe określenie wyrazu wpisywanego do diagramu.
Przykład: arabski kocz (5) – arabski koczownik (beduin).

Sama nieprzyjemność. Rozwiązałem, ale...:
3/4 krzyżówki - korzystając z podpowiedzi,bo nie rajcuje mnie manewrowanie literkami, lubię bawić się słowami i tego oczekuję od szarad.
1/4 (w prawym dolnym rogu wpisałem co mi pasowało i wszystko o dziwo - wszystko zagrało.

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

43

Autorzy określeń

 ankor11   wjazd na posesję (3)  ·  specjalny wagon przy wozie (4)  ·  sami lepsi (3)  ·  kapo lub kiwi (2)  ·  nie zdobi wieka (4)  ·  kocica na wannie (2)  ·  diabeł dla raba (1)  ·  kryty przez Marignaca (2)  ·  zrolowana lina (3)  ·  obraźliwe lenie (5)  ·  odpowiedzi lane przez wyrocznię (5)  ·  może być oralna (1)  ·  na niej kok (2)  ·  piec (3)  ·  owce w zlewie (4)  ·  pot. organ widoczny pod mikroskopem (3)  ·  dane przez popów (5)  ·  je go dama (2)  ·  pas z pieczonej papryki (2)  ·  jednostka dla tryka (4)