03. Dziewiątka

5
490 rozpoczęć · 388 zakończeń · 354 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Dziewiątka: Dziewięcioliterowe słowo, to nazwa miejscowości, w której znajduje się dworek - muzeum Mikołaja Reja.
Każda cyfra jest jednocześnie wartością punktową danej litery. Wyrazy krzyżówki składają się z liter, których ogólną wartość punktową podano przy odpowiednich rzędach i kolumnach diagramu. Wpisywane słowa są rzeczownikami pospolitymi w mianowniku (jeden w l.m.). Słowa potwierdzać można w sjp.pl. Dla ułatwienia ujawniono zamknięty pierścieniem fragment wypełnionego diagramu. Kratki z elementami liter należy również wypełnić właściwymi literami.
Uwaga! W krzyżóweczce trzeba użyć wszystkich dziewięciu liter odgadniętego hasła.

Klasycystyczny dworek wybudowano w miejscu, gdzie niegdyś stał dwór należący do renesansowego twórcy, uznawanego za ojca polskiego piśmiennictwa. Po wielkim poecie zachowały się jeno sędziwe dęby w parku i prezentowane w dworkowym muzeum kolekcje ksiąg, drzeworytów, ilustracji i kostiumów z epoki.

rozwiązałem bezbłędnie. okazuje się, że litery wpisane w kółku trzeba wpisywać jeszcze raz. i mam przez to 5 błędów.

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

51