27 - Wykreślanka

6
522 rozpoczęcia · 450 zakończeń · 396 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Wykreślanka: Na podstawie podanych objaśnień należy odgadnąć hasła, następnie znaleźć je na diagramie i odznaczyć na zielono za pomocą spacji lub kwadracika nad diagramem. Odgadnięte wyrazy "wykreślamy" poziomo, pionowo, prawoskośnie i lewoskośnie, zarówno wprost jak i wspak. Litery zamieszczone w diagramie mogą być wspólne dla kilku wyrazów. Niezaznaczone na zielono litery czytane rzędami utworzą rozwiązanie.
Uwaga:
Litery, które tworzą rozwiązanie MUSZĄ zostać raz jeszcze wpisane, tak aby były widoczne na niebiesko - dopiero wówczas pojawi się 100 % wypełnienie diagramu.

Określenia wyrazów:

anioł * Brecht * czaple pióro * daleko mu do zdobywcy Oscara * dawne odszkodowanie * fragment łożyska ślizgowego * lepnica * liparyt * myszoryjek * na głosy lub prochy * napój bogów * obok Karin * obrabia na okrągło * oczernianie * pili je hulając po polu * ptak większy od kompanii * pustelnik * sprawuje rządy za małoletniego króla * szekspirowski król * szybki serwis aukcyjny * tyrystor dwukierunkowy * w fantastyce: broń unicestwiająca

O samej tej budowli wiadomo niewiele. Domniemywa się, że fundatorem zamku mógł być dziedzic tych ziem Iwo z Obiechowa herbu Wieniawa, a zamek miał powstać na przełomie XIV i XV wieku. Pozostałości warowni znajdują się na lesistym wzgórzu zwanym Zamczyskiem. Tutejsze wały ziemne to pozostałość grodziska jeszcze z czasów kultury łużyckiej. Do dziś zachowały się fragmenty dwóch murowanych ścian oraz wałów ziemnych na wzgórzu, zarośniętym bukowym lasem.

Świetne zadania. Pozdrawiam.

To zadanie zostało skomentowane 12 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

55