20. Wirokrzyżówka

6
531 rozpoczęć · 463 zakończenia · 318 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Wirokrzyżówka:
Odgadnięte wyrazy ośmioliterowe wpisujemy prawoskrętnie wokół pola z liczbą - miejsce rozpoczęcia należy odgadnąć. Do odgadnięcia są też po cztery wyrazy cztero i pięcioliterowe, których definicje podano w przypadkowej kolejności. Po prawidłowym wypełnieniu diagramu, na dole pojawi się hasło.

OKREŚLENIA HASEŁ

* 1. wiruje w wesołym miasteczku
* 2. bloki sprasowanych trocin na opał
* 3. rabunek
* 4. dysortografik
* 5. obszerna, acz nudna praca pisemna

* poczucie piękna, gust * Catherine Jones, aktorka * roślina z magią; hamamelis * oprawka zdjęcia lub obrazka * obecność powietrza w jamach ciała * lwica z afrykańskiego buszu * słodki ziemniak * potocznie: rozczochrane, potargane włosy

W mieście mamy ok. 30 malowideł zdobiących ściany budynków i co roku przybywają kolejne. Największym jest „Piotruś Pan” na ścianie wieżowca przy ul. 3 Maja. Jest też najważniejszym, bo trafił na światową listę street artu. Wszystkie są oryginalne, dodają miastu kolorytu, ale warto zwrócić szczególną uwagę na te w stylu retro.

Polonistką jestem, z dysortografią mam do czynienia na co dzień, ale słowo "kakograf" poznałam dopiero teraz, po 20 latach pracy. I chyba zaraz je zapomnę. Zgiń, przepadnij.

To zadanie zostało skomentowane 10 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

40