12. Alfabetka

6
520 rozpoczęć · 495 zakończeń · 451 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Alfabetka:
Odgadywane wyrazy wpisujemy w czterech kierunkach: prawo, lewo, góra, dół. Określenia podano w kolejności przypadkowej, ale ujawniono wszystkie pierwsze litery. Po prawidłowym rozwiązaniu krzyżóweczek, z boku diagramu powstanie hasło.

OKREŚLENIA HASEŁ

autodydakta * badaczka * bez tlenu ani rusz * dama z jeleniowatych * dziadkowy tornister * edukator starej daty * gardzi schabowym * genetta wśród wiwerowatych * Maria, diwa operowa * materiał na szuflę * mrowie ryb * na czole rani * największe jezioro Białorusi * narysowane dane * nicień ludzki * ogon wilka przy kominku * ogórek afrykański * poważanie, rewerencja * sodomita * strofa złożona z ośmiu wersów * sunie po stoku * tytuł cesarza Japonii * z menorą w herbie * zwolennicy Jana Husa

Trwa walka o tron. Członkowie rodziny królewskiej snują intrygi przeciw sobie, nie przebierając w środkach. Czy to Wam coś przypomina? Największą siłą tego cyklu jest nieprzewidywalność i stałe zaskakiwanie czytelnika zasadami rządzącymi opisywanym światem i podległymi mu Cieniami, w tym Ziemi. Żywa akcja, interesujący bohaterowie, chociaż brakowało mi tu wyrazistych kobiet.

Zadanie świetne,oczywiście (ok) zaraz zabiorę się do pozostałych chociaż fantasy to nie mój klimacik. Pozdrawiam Autorkę (f)

To zadanie zostało skomentowane 20 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

63