Jolka wiązana 24

kłódka
5
416 rozpoczęć · 384 zakończenia · 305 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Do każdego wiersza i każdej kolumny należy wpisać po dwa wyrazy, przy czym jeden z nich wpisujemy wprost, a drugi wspak - kolorem zaznaczono miejsca wpisu pierwszych liter wszystkich wyrazów. Wszystkie pary wyrazów wiążą się ze sobą co najmniej dwiema literami. Kolejność określeń przypadkowa, miejsce wpisywania wyrazów - do odgadnięcia. W diagramie ujawniono wszystkie litery G oraz P. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania pod diagramem pojawi się dodatkowe hasło.

Określenia wyrazów:

fykolog * guślarz w pogańskiej Litwie * hiszpański omlet z dodatkami * instrument z triasu * kil * lennik * następca korka * ogół wyborców * rondel * spec od uczuleń * święty od rzeczy zaginionych * tam Napoleon potykał się z Kutuzowem * u Rybkowskiego szukał miliona * wisiał nad nim miecz * wpada do Odry w Krapkowicach * w parze z Trynidadem * współdziała w procesie produkcji * zekranizowane opowiadanie Żukrowskiego * znaczek przynależności organizacyjnej * z sikawką w dłoni
Krzyżówka Szaradzisty: Krzyżówka utworzona przez użytkownika serwisu Szarada.net.
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

57