(Nie)pełne (z)dania 25

6
520 rozpoczęć · 464 zakończenia · 383 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
W każdym określeniu, na początku lub na końcu jednego ze słów, należy dopisać tyle odpowiednich liter, ile zostało podanych w nawiasie, tworząc właściwe określenie wyrazu wpisywanego do diagramu.
Przykład: arabski kocz (5) – arabski koczownik (beduin).

Dobrze, że na Świecie powstają banki genów. Być może kiedyś uda się wymarłe gatunki zwierząt i roślin odtworzyć. Mam taką nadzieję.

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

52

Autorzy określeń

 ankor11   ptasie śpi (3)  ·  drzewo z wanny (2)  ·  pan na Saharze (3)  ·  ul w sklepie (2)  ·  wiec pierwszych chrześcijan (5)  ·  do portu rannego (5)  ·  mężna kobieta (5)  ·  mucha między zwrotnikami (1)  ·  but krawca (4)  ·  tkanie w ciemno (3)  ·  skutek działania zera (7)  ·  dawne miłosne biegi (2)  ·  zimowa akcja (3)  ·  nowy w erce (3)  ·  buziak (2)  ·  niejedna w banku Balladyny (2)  ·  las (2)  ·  jedna z czterech u Pluto (6)  ·  tura z barana (4)  ·  wymuszanie okupu od dawcy (5)