16. Ślimaczek-szyfr

4
525 rozpoczęć · 499 zakończeń · 490 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka: Do diagramu należy wpisać ciąg odgadniętych na podstawie definicji słów. Ostatnia litera jednego słowa jest zarazem pierwszą następnego. Określenia wyrazów podane są w przypadkowej kolejności. Po prawidłowym wypełnieniu odczytamy hasło.

Określenia haseł

* król sawanny
* krótki film reklamowy
* nie miasto
* stamtąd św. Antoni
* ukochany Afrodyty
* wierzchołek masztu


Beskidzki pomnik przyrody nieożywionej, najwyższa kaskada w całych polskich Beskidach. Silna struga wody, spadająca po skałach piaskowcowych, utworzyła u jego stóp głęboki kocioł eworsyjny. Woda ma piękny, szmaragdowy kolor, ale ze względu na bardzo silne wiry i dno najeżone ostrymi, skalnymi żebrami, kąpiel w jeziorku stanowi śmiertelnie zagrożenie. A wszystko to w malowniczym otoczeniu, z grądem porastającym strome skarpy.

Bardzo dziękuję Moderatorom za szatę graficzną oraz piękne opisy do zadań. To dzięki nim Beskidy nabrały kolorów i zachęcają do odwiedzenia. Piękna nasza Polska cała.

To zadanie zostało skomentowane 11 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

49