06. Jolka tautogramowa

5
548 rozpoczęć · 513 zakończeń · 454 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
Wszystkie wyrazy rozpoczynają się tą samą literą. Objaśnienia podane są w przypadkowej kolejności.

Określenia haseł

ma krzepę * muszla z deską * rzeszotniki w lesie * legator * psychiczne napięcie * selen lub polon * z fazą REM * święto pojednania i równości w starożytnym Rzymie * lepiej mierzyć je na zamiary * górski wodospad * rzuca ziarno w glebę * do potraw z Ipsos * karmią maluszki mlekiem * worek podróżny dawnego wędrowca * Toyo, japoński malarz * końcówka odkurzacza * przypięta do obroży * japoński sposób serwowania surowego mięsa * długa włócznia piechoty w starożytnej Macedonii * bronią się smrodem * strapienie, zmartwienie * nie więdnie w wazonie * brak go w bełkocie * odtwórca roli Ignacego Gilewicza w filmie „Szatan z siódmej klasy” (2006 r.)

Wyposażona w kolce jadowe. Ukłucie dla człowieka może być śmiertelne. Ukrywa się blisko dna, w okolicy skał i raf koralowych. Doskonale wtapia się w tło. Łatwo na nią nadepnąć, co kończy się ukłuciem i wstrzyknięciem jadu. By zneutralizować truciznę, należy zanurzyć ranę w gorącej wodzie (powyżej 45 stopni Celsjusza).

Trudna rzeczywiście 👍🤔

To zadanie zostało skomentowane 5 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

61