Ukryta jolka 01

kłódka
8
382 rozpoczęcia · 306 zakończeń · 231 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ukryta:
Określenia haseł wpisywanych do diagramu podano w takiej kolejności, aby każde odgadnięte słowo krzyżowało się zarówno z wyrazem poprzedzającym, jak i następującym po nim. Położenie czarnych pól, rozmieszczonych niesymetrycznie, należy ustalić samemu i zaznaczyć za pomocą spacji lub kwadracika nad diagramem. Miejsce wpisu wyrazów również do odgadnięcia. Zamiast liter, w diagramie zostały ujawnione dwa wyrazy. Przez każdy z nich "przechodzą" dwa dłuższe słowa (w pionie i w poziomie).

Określenia wyrazów:

głos wojtka * palona w "Rzymie" * Chrysler z togą * niezbyt hojna krzyżówka * pełen braci w celach * argentyński dramat Mrożka * ciepła kromka * ozdobny krzew lub ziemniak * spec od ciała * tytuł Gandhiego * dręczy we śnie * zamkowa izba * jej nie wypada * dostarczenie towaru na rynek zbytu * jarzyna * najwyższy urząd watykański * skrzydlaty opiekun * większa część działki * Cavaliere Calabrese * dawniej: pośpieszna, bezładna ucieczka * uwolnił Teby od Sfinksa * najwyższy głos żeński * indiańska kawa zbożowa * oparcie dla stopy dżokeja * rozsypywanie zwięźlej * promieniotwórczy izotop wodoru * grecki poeta z Maronei * rosyjski kapuśniak * kares * kastrat
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

52