Horror 07

kłódka
7
540 rozpoczęć · 497 zakończeń · 367 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Po rozwiązaniu jolki w wężykach odczytamy termin określający istotną cechę psychiczną bohatera klasycznego horroru, a pod diagramem tytuł filmu. Dla ułatwienia ujawniono wszystkie litery C i Ł.

Opisy haseł:

czasem niesie gminna * drewniane instrumenty dęte (jak on i ona) * Elena Jane Goulding, wokalistka * kobieta nie stąd, np. letniczka * lekcja, ale na uniwersytecie * Louis …, fr. pisarz ("Dzwony Bazylei") * miasto w pow. inowrocławskim (z gnatem) * miasto w pow. wysokomazowieckim (z ptakiem) * na prawo od nobla * nadrzewny to margaj * okienko w dachu * osuwisko skalne, zsuw * pasiasta rodzina w rzędzie błonkoskrzydłych * pomieszczenie, mieszkanie * pomrowy i winniczki * prostokąt szczególny * stalowe pokrycie dachu imitujące klasyczne płytki ceramiczne * szkoli się w zawodzie * środek dopingujący w depozycie * tam wyświetlany horror * urządzenie do wykrywania okrętów podwodnych * wylatuje wróblem, wołem wraca * z kostką, rzepką i golenią * zwany też Głowaczem, postać z "Krzyżaków"
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

56