0717. Ukryta jolka

7
366 rozpoczęć · 292 zakończenia · 245 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Położenie czarnych pól należy ustalić samemu i zaznaczyć je za pomocą spacji. Litery uporządkowane od 1 do 17 utworzą dodatkowe hasło.

Określenia haseł

cisza morska, sztil * melonowiec właściwy * paluszek i główka to szkolna ... * słynny Nikodem * duża pod głowę do snu * nieszczęście egipskie * tekst nieuznany przez Kościół jako kanoniczny * rzecz lub osoba mająca przynosić szczęście (jak wieeelki pluszak) * szerokolistny lub błoniasty * wykwalifikowany kamieniarz lub rzeźbiarz * miasto na północ od Włocławka * dział przemysłu zajmujący się wyrobem tkanin * można go spotkać na pasach * materiał wielowarstwowy * słychać je po uderzeniu w stół * bliskowschodni wiersz o tematyce refleksyjno - filozoficznej * Anna jak bursztyn * grecka zdobiona opaska na włosy * cyna albo cement * opłata za naukę * jeden z narkotyków * krwistoczerwone kamienie w pierścionku * frycowe
Krzyżówka Szaradzisty: Krzyżówka utworzona przez użytkownika serwisu Szarada.net.

Już widzę ale zemnie GAPA

To zadanie zostało skomentowane 11 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

56