Jolka z filozofem 22

7
572 rozpoczęcia · 528 zakończeń · 433 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
Ujawnione litery są wspólne dla wyrazów poziomych i pionowych. Litery z pól ponumerowanych utworzą rozwiązanie – myśl Bacona.

Określenia haseł

sekcja zwłok * informacja o przesyłce poleconej * bawełniana tkanina na chusteczki (pełna gazu) * palczara * „rondel” w Krakowie * zupa z młodych liści i naci buraków ćwikłowych * Polski w gminie Nowe Miasteczko * alkaliczny w diecezji * backspace na klawiaturze * jedna z funkcji trygonometrycznych * hawańska używka * długi kij w Grani Kończystej * wredna kobieta jak płaska ryba * kalosze * muhafaza w Syrii, granicząca z Turcją * wiara w Allaha * nory w ziemi * przeciwnik Peryklesa * brak środków do życia * czworokąt o kątach prostych i przeciwległych bokach równej długości * drobne zmiany na fotografii * Sven Gruhnwald, niemiecki DJ i producent muzyczny * smyczkowy instrument pochodzenia arabskiego * muzyka rodem z Kuby * grat, rupieć * toastowa liczba * do zadania w wierszyku * święty Żurawek * swędząca choroba skóry * pląs * dawniej skarbnik parafialny (ułóż z "wtyk Rusi")

Z muhafazą było ciężko ale w końcu się udało!!!

To zadanie zostało skomentowane 7 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

62