1026. JoleCZka

6
504 rozpoczęcia · 466 zakończeń · 378 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: W diagramie ujawniono w niektórych polach po dwie litery występujące w odgadywanych słowach. Kolejność określeń przypadkowa.

Określenia haseł

likier z „szala” * wąski rów oblężniczy * łobuziak z Paryża * grek u Homera * stolica stanu Georgia * snuje opowieści o dziwnej treści * łojotokowe zapalenie owłosionej skóry głowy niemowląt * asyryjsko-babilońska bogini płodności, miłości i wojny * roślina ozdobna w parkach, z selerowatych * uwagi, często złośliwe o kimś * lubi żartować * kablowe i telewizyjne * rośliny z chwytnikami * paszczak * czasy zamierzchłe * osoby jeżdżące na rolkach * satrapa, tyran, autokrata * komóreczka np. na drewno * niewiasty startujące w skokach w dal lub wzwyż * miasto znane z dowcipów * autor „Szewców” * powieść Włodzimierza Perzyńskiego * zawieja lub zamieszki * pozycja jak sznurek

Przewertowałam całą twórczość Perzyńskiego, ale warto było.. <3

To zadanie zostało skomentowane 7 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Załóż konto Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe.
Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook Zaloguj z Facebook

Ocena krzyżówki

62