11. Szyfrolog z sagą

5
517 rozpoczęć · 497 zakończeń · 443 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Szyfrolog: Po rozwiązaniu szyfrogramu, litery zostaną automatycznie przeniesione do diagramu dolnego. Określenia wyrazów tego diagramu podano w przypadkowej kolejności. Dopisane litery, czytane kolejno rzędami, utworzą rozwiązanie - imiona trójki bohaterów polskiego cyklu fantasy.

Diagram dolny:

* bezwładność; bierność
* impreza ku czci artysty
* kraj nad Zatoką Gwinejską
* model Porsche
* piastunka Zeusa
* ... Psie Pole, film L.Majewskiego

Kolejny cykl obowiązkowy dla każdego miłośnika gatunku. Znajdujemy tu wspaniale wykreowany świat fantasy, pełnokrwistych bohaterów, wielowątkową, wciągającą bez reszty akcję i humor. Polecam uwadze zdanie, które wypowiada Angoulême: "Nie malkonteńć i przestań się burmuszyć, bo na widok twojej gęby przydrożne grzyby same się marynują".

Zdjęcie w tle pochodzi z gry komputerowej, bo jak wszyscy wiedzą, o filmie z M.Żebrowskim trzeba jak najszybciej zapomnieć.

A ja lubię: "Nigdy nie ma się drugiej okazji, żeby zrobić pierwsze wrażenie. Chodź, napijemy się lepiej piwa". I wiele innych.

To zadanie zostało skomentowane 2 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

53

Autorzy określeń

 system   niedokrwistość