Krzyżówka amerykańska 03

5
440 rozpoczęć · 423 zakończenia · 384 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka amerykańska: Dla każdego rzędu i kolumny podano definicję odgadywanego słowa, znajdującego się w danym rzędzie lub danej kolumnie. Na końcu definicji w nawiasie podano ile w danym rzędzie lub danej kolumnie znajduje się pól czarnych. Położenie czarnych pól (rozmieszczone są niesymetrycznie) należy ustalić samemu i zaznaczyć spacją. Po prawidłowym rozwiązaniu litery z pól oznaczonych strzałką należy przenieść do kratownicy obok i odczytać rozwiązanie.

całkowita klapa - choć hasło dobre!

To zadanie zostało skomentowane 7 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

57

Autorzy określeń

 ankor11   zwrotka (5)  ·  dźwignia handlu (3)  ·  ikrzaki (3)  ·  nienormalnie mały wzrost dorosłego człowieka (4)  ·  na rzeczy w podróży (3)  ·  Judym lub Żywago (3)  ·  kij wędkarza (5)  ·  z niej reklamówka (5)  ·  pomost przeładunkowy (3)  ·  dawniej iluzjon (3)  ·  syn Dedala (3)  ·  towarzysz Barbie (4)  ·  liczne loczki na głowie (3)  ·  pierwsze lub drugie na stole (3)  ·  płynie wiosną na rzece (4)  ·  niejeden przy ruletce (2)  ·  dom eskimosa (2)  ·  pan na wybiegu (2)  ·  golizna w ramie (4)  ·  niejedna na cmentarzu (5)  ·  można do niego dać (3)