39. Logogryf wiązany

kłódka
6
423 rozpoczęcia · 389 zakończeń · 342 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Logogryf:
Do diagramu należy wpisać poziomo pary wyrazów różnej długości, które łączą się jedną literą (ostatnia litera pierwszego słowa jest zarazem pierwszą literą drugiego). Kolejność określeń dla par jest przypadkowa. Ujawniono występujące w zadaniu spółgłoski Z. Po prawidłowym rozwiązaniu zadania, w kolorowych kolumnach oraz w dolnej kratownicy powstaną powiązane ze sobą hasła.

OKREŚLENIA DLA PAR:

* bociani przed odlotem * historyjka z dymkiem
* dyskusja, zwłaszcza naukowa * cedzak
* koledzy * ogon na ekranie
* kunopies * narządy oddechowe owadów
* mały statek do prac portowych * brzdąc
* opłata za naukę w szkole * waluta Portugalii przed euro
* płyta szkła * dawna ręczna broń palna
* w herbie Warszawy * Young, współzałożyciel AC/DC

Bydgoszcz zadziwia bogactwem architektury z przełomu XIX i XX wieku. Budynki, oddające stylistykę i ducha belle époque, pięknie zdobione, o niepowtarzalnym charakterze, projektowane były przez architektów niemieckich, ale także przez wybitnego polskiego "budowniczego" - Józefa Święcickiego. Wrażliwych na piękno zachęcam do spaceru po bydgoskim Śródmieściu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

48