Krzyżówka amerykańska 08

5
402 rozpoczęcia · 386 zakończeń · 316 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka amerykańska: Dla każdego rzędu i kolumny podano definicję odgadywanego słowa, znajdującego się w danym rzędzie lub danej kolumnie. Na końcu definicji w nawiasie podano ile w danym rzędzie lub danej kolumnie znajduje się pól czarnych. Położenie czarnych pól (rozmieszczone są niesymetrycznie) należy ustalić samemu i zaznaczyć spacją. Po prawidłowym rozwiązaniu litery z pól oznaczonych strzałką należy przenieść do kratownicy obok i odczytać rozwiązanie.

Literówka!!... i to na prostym wyrazie NANA. Po prawdzie: "nic to" - bawię się dalej.
Pozdrawiam :)

Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

56

Autorzy określeń

 ankor11   niejedna w dorobku Krasickiego (5)  ·  włókna na damskie pończochy (4)  ·  rodak Winnetou (4)  ·  świnia przekarmiana na ubój (3)  ·  balowa w pałacu (5)  ·  z "Alternatywy 4" bez skrzydeł (4)  ·  wielbłąd ma go w nazwie (4)  ·  kojarzy się z kagankiem (3)  ·  czarno-biała w kawalkadzie (4)  ·  atrybut Kojaka (3)  ·  płonie na hali (2)  ·  na honorze jej nie widać (3)  ·  hałda przy kopalni (3)  ·  przed siewem (4)  ·  zakręcane na głowie (3)  ·  najbardziej znana kurtyzana (3)  ·  śledzi procesy pod mikroskopem (2)  ·  lokum po wyroku (3)  ·  czasem unosi się nad drogą (3)  ·  szafa lub komoda (5)  ·  wyjątkowy nie w pasie (4)