3171. Jolka z cudem

kłódka
6
503 rozpoczęcia · 471 zakończeń · 435 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
Opisy haseł podano w przypadkowej kolejności. Ujawniono wszystkie literki L. Po prawidłowym rozwiązaniu jolki, w dolnej kratownicy powstanie hasło.

Określenia wyrazów:

damskie spodnie do połowy łydek * loki, kędziory * marka japońskich aparatów fotograficznych * krótsza część cepa * zasoby, zapasy * wzgórze w Rzymie, o dwóch wierzchołkach * człowiek niezaradny i niezdarny * gnat * rozporządzenie cesarza * szkolny sprawdzian ze słuchu * Henryk, kasiarz z „Vabank” * w muzyce: fragment utworu * serowe miasto w Holandii * wypływa z wulkanu * plecha stanowiąca ciało grzybów * wstęga na linii mety * Nadal, tenisista * w analizie matematycznej: oznaczona i nieoznaczona * rupieć, żelastwo * podstrunnik * szata duchownych prawosławnych * bulwiaste kłącza strzałki, zwane "indiańskim ziemniakiem"

Obiekt, który znalazł się w czołówce plebiscytu na "7 Cudów Polski z okazji 100-lecia Niepodległości".
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

44