Kosmiczna jolka 24

6
508 rozpoczęć · 478 zakończeń · 425 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka: Po rozwiązaniu jolki pod diagramem odczytamy hasło: nazwę obiektu w Układzie Słonecznym oraz jego odkrywcę. Ujawniono wszystkie litery D, G i P.

Opisy haseł

Anna, aktorka ("Czterdziestolatek") * brytyjska sieć hipermarketów * Charles, amerykański malarz, czołowy przedstawiciel precyzjonizmu * chwila * DDT wycofany z użycia * filozof z Cyreny * graby, wielkie dłonie * grecka jednostka regionalna ze stolicą w Pirgos * Hans von ..., niemiecki malarz, manierysta * japoński producent motocykli i keyboardów * ...-Juaben, dystrykt w Ghanie w regionie Aszanti * Norman, fizyk z USA, noblista * odbitka z płyty metalowej, zwłaszcza miedzioryt * ostatnie chwile życia, dogorywanie * przeciwna analizie * raper z USA, znany z filmu "8 mila" * roślinny lek odkażający i moczopędny (ułóż z frazy "runo gra") * Russel, aktor ("Gladiator") * Sepp, legendarny bramkarz Niemiec * stolica angielskiego hrabstwa Suffolk * Wayne, angielski piłkarz i trener * wulkan w Kostaryce (1633 m n.p.m.)

???

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

43