56. Obwodówka

5
485 rozpoczęć · 465 zakończeń · 404 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Obwodówka:
Do każdego wiersza i każdej kolumny należy wpisać po dwa hasła. Końcowe litery pierwszego hasła są jednocześnie pierwszymi literami następnego. Wyrazy te wiążą się ze sobą co najmniej dwiema literami, poza jedną kolumną, w której związane są jedną literą. Opisy poszczególnych haseł oddzielono gwiazdkami. Dodatkowo po obwodzie (kolorowe kratki) należy wpisać hasła odgadnięte na podstawie określeń znajdujących się poniżej. Również te wyrazy wiążą się ze sobą co najmniej dwiema literami, a kierunek ich wpisywania - prawoskrętny.

Po obwodzie:
Baltazara albo Babette * inaczej "Wyprawa Cyrusa" Ksenofonta * korygują błędy pasowania obiektów w druku (obok nadlewek i podlewek) * krótkoszyi kuzyn żyrafy * łowiecka nagonka, obława * na czele wydziału uczelni * papierowy parawan japoński, shoji * talia kabalarki * wspólnota rolna w Izraelu * wypełniają biustonosze

Tym razem fantastyka postapokaliptyczna: trzytomowa powieść porównywana z "Bastionem" S.Kinga - kawał dobrej, epickiej opowieści, przeplatanej przyjaźnią, miłością, zaufaniem, wiarą i wytrwałością.
Kiedy badania w tajnym ośrodku rządowym, pracującym nad nowym specyfikiem (lekiem na najpoważniejsze choroby), wymykają się spod kontroli, do akcji wkraczają żądne krwi wirole. Jedyną nadzieją ludzi staje się osierocona Dziewczynka Znikąd.
Opowieść o tym jak eksperymenty z wirusami w laboratorium mogą doprowadzić do ogólnoświatowej pandemii i zagłady ludzkości. Brzmi znajomo?

Wyrazy w ostatnim pionie łączy tylko jedna litera a nie dwie ;)

To zadanie zostało skomentowane 10 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

54