04. Kilka słów o demonach

7
553 rozpoczęcia · 456 zakończeń · 372 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka tematyczna: Nieopisane w diagramie hasła poziome, jedno lub kilkuwyrazowe, to tytuły wchodzące w skład pewnego cyklu demonicznego - należy je ustalić samodzielnie. Po prawidłowym rozwiązaniu, na dole, pod diagramem ujawni się autor tegoż cyklu.

Po tolkienowskim Śródziemiu, którym jestem zafascynowana od niepamiętnych czasów, prezentowany cykl zajmuje zaszczytne drugie miejsce wśród moich ulubionych lektur ze świata fantasy.

Zadanie dedykuję mojemu Przyjacielowi, który zaraził mnie pasją poznawania innych, alternatywnych światów.

@elwer - niech żałują Ci, co nie czytają:-) Przecież taka Diuna czy Hyperion, Endymion (fantastyka naukowa) to klasyka. Właśnie Krysia przypomniała mi, że nie czytałam kolejnych części tego cyklu;)

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

52

Autorzy określeń

 system   buziak  ·  woda z sieci     kryno   kpiarz, prześmiewca dawniej  ·  gospodarstwo kolektywne w ZSRR  ·  gra komputerowa "Professor ..." (ułóż z "naloty")  ·  Lazar, psycholog, badacz inteligencji emocjonalnej (University of Sydney)  ·  flipper  ·  makaronowa rodaczka  ·  filozof grecki z Elei  ·  biblijne Kalach nad Tygrysem  ·  gatunek tapira