Krzyżówka amerykańska 07

5
395 rozpoczęć · 381 zakończeń · 347 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka amerykańska: Dla każdego rzędu i kolumny podano definicję odgadywanego słowa, znajdującego się w danym rzędzie lub danej kolumnie. Na końcu definicji w nawiasie podano ile w danym rzędzie lub danej kolumnie znajduje się pól czarnych. Położenie czarnych pól (rozmieszczone są niesymetrycznie) należy ustalić samemu i zaznaczyć spacją. Po prawidłowym rozwiązaniu litery z pól oznaczonych strzałką należy przenieść do kratownicy obok i odczytać rozwiązanie.

@ankor11, @dzejdi - daliście się naciągnąć ;-) NotA to ocena jednego występu i może przyjmować wartości od ułamka do kilku punktów. Pozdrawiam.

To zadanie zostało skomentowane 8 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

60

Autorzy określeń

 ankor11   babiego lata lub dentystyczne (4)  ·  przydomek kucharza bez nogi na "Hispanioli" (2)  ·  czasem nie gra roli (5)  ·  tropił yeti u Szklarskiego (4)  ·  przyprawa do piwa i piernika (4)  ·  wieńczy skronie (4)  ·  rumowisko skalne (3)  ·  kula w karambolu (3)  ·  modrogrzbieta z Wysp Kanaryjskich (2)  ·  placek z Lublina (3)  ·  atrofia (2)  ·  dwie szyny na plancie (3)  ·  do pocałowania gdy nie ma gospodarzy (2)  ·  czarny listek w talii (4)  ·  z lufą na lawecie (2)  ·  punkty za występ łyżwiarza figurowego (4)  ·  z tysiąca i jednej nocy (2)  ·  bakteryjna grupa skautów (4)  ·  informacyjny metal (4)  ·  ażurowa plecionka znana z Koniakowa (3)  ·  dyniowate warzywo z Azji (4)