28. Pół na pół

7
520 rozpoczęć · 469 zakończeń · 397 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Jolka:
W górnej części diagramu ujawniono wszystkie litery G, natomiast w dolnej - wszystkie litery M.

Określenia wyrazów:

amid, ułóż z: "ma talk" * coś na ząb dla pochlebcy * danko z jajeczek * dawny Kition na Cyprze * dobrze zna zasady * gatunek pszenicy * grosz potrójny Zygmunta Starego * karaibscy korsarze * kres poczynań Matyska * kret z czubem * muszkieter u Dumasa * naczynie od garncarza * nauka m.in. o sumach * obca paliwodzie * obręcz na szyi skazańca * opłata za nieuwagę * rodzaj atłasu na suknie * sosnowiec wśród pasikoników * ukraiński bajarz z lirą * usypisko z okruchów skalnych * wądoły * większa od stópki * "zapchajrólki"

To był najsłynniejszy, trwający niemal 12 lat, romans międzywojnia. Łączącemu ich uczuciu, codziennym spotkaniom, licznym rozmowom telefonicznym i wyjazdom nie stali na przeszkodzie współmałżonkowie. Połączyło ich jednak coś więcej niż tylko erotyczna fascynacja. Obojgu były bliskie prawa kobiet. To właśnie wspólne poglądy i działalność na rzecz poprawy sytuacji Polek zbliżyły ich tak bardzo. Dzięki nim powstały w Polsce pierwsze kliniki świadomego macierzyństwa. Jednocześnie takie zaangażowanie spowodowało niebywałe ataki konserwatystów i władz kościelnych, a oboje zostali okrzyknięci skandalistami. W tle portrety wykonane przez Witkacego.

(f)

To zadanie zostało skomentowane 3 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

52