0623. Ciągówka

6
386 rozpoczęć · 301 zakończeń · 273 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka:
Określenia podano w kolejności alfabetycznej odgadywanych wyrazów, a w nawiasach wskazano liczbę liter odgadywanego słowa. Kropki oznaczają miejsca połączenia poszczególnych słów tj. ostatniej litery jednego słowa i zarazem pierwszej następnego. Ciągówka zaczyna się i kończy na ujawnionej literze „L”. Pierwszy wyraz zaczynamy wpisywać do dołu i kierunek zmieniamy tylko wtedy, gdy diagram na to wskazuje.

Określenia haseł

zapełniają archiwa (4) * placówka dla dyplomaty (8) * w jego wcieleniu Fijewski szukał miliona (6) * kwitnie na rabatce z kapitanem Nautilusa (6) * rośnie w miarę jedzenia (6) * substancja chemiczna z tapera (5) * jeden z trzech muszkieterów (6) * olejek różany (4) * lokomotywy nie udźwigną choćby i po kotletach (6) * badacz żywych organizmów (6) * gad pływający w Gangesie (6) * występek wiernego (6) * pogardliwie o pospólstwie (6) * tryt dla wodoru (6) * but na niepogodę (6) * żeński organ rozmnażania płciowego grzybów (6) * kręci się tam karuzela (8) * legendarny król Krety (5) * kamień życia (6) * do zasiania w tłumie (6) * słuszna porcja (5) * komora w mastabie z posągiem zmarłego (6) * jeden przy drugim w czasie musztry (6) * rower dla dwojga (6) * na środku czoła hinduski (6) * traci ją wiarołomca (5) * morska nie na czole (6) * odwet za doznane krzywdy (6)
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

78