3038. Wężojolka

kłódka
6
427 rozpoczęć · 410 zakończeń · 390 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka: Określenia haseł poziomych i wężówki podano oddzielnie, ale miejsca ich wpisywania - do odgadnięcia. Przy definicjach wężówki w nawiasach podano liczbę liter odgadywanego słowa. Kropkami zaznaczono miejsca połączenia poszczególnych słów tj. ostatniej litery jednego słowa i zarazem pierwszej następnego. Wężówka zaczyna się od ujawnionej litery "S”. Pierwszy wyraz zaczynamy wpisywać do dołu i kierunek zmieniamy tylko wtedy, gdy diagram na to wskazuje.

WĘŻÓWKA:

retro portmonetka (5) * krawat w PRL-u (4) * żołnierze Bolesława Chrobrego (4) * antonim radości (6) * krótki pleciony bicz (5) * lilia afrykańska (7) * potknięcie językowe (6) * forsa, mamona (5) * planetoida 13229 (6) * gruby w ostępie (6) * polewaczka z sitkiem (7) * kajakowy Dunajcem (5) * łagodzi kaszel (5)
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

48