Ciągówka 13

7
382 rozpoczęcia · 353 zakończenia · 322 rozwiązania · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka ciągówka:
Odgadywane wyrazy rozpoczynają się pierwszą literą ich określenia, a w nawiasach wskazano liczbę liter odgadywanego słowa. Kropki oznaczają miejsca połączenia poszczególnych słów tj. ostatniej litery jednego słowa i zarazem pierwszej następnego. Ciągówka zaczyna się i kończy na ujawnionej literze „M”. Pierwszy wyraz zaczynamy wpisywać do dołu i kierunek zmieniamy tylko wtedy, gdy diagram na to wskazuje.

Określenia haseł

rodzaj ewolucji narciarskiej (5) * bożek (6) * Arystotelesa epoka, starożytność (5) * Ameryki Południowej rzeka, najdłuższa na świecie (8) * uzyskany dochód ze sprzedaży (5) * temperaturę Ci zmierzy (9) * kuzyn raka (4) * niewielki ssak z cennym futrem (5) * Rexony np., w przerwie filmu (7) * z garbem bydło (4) * Atlas pod balkonem (6) * kurtka dżokeja (5) * autor „Calineczki” (8) * klienta od ekspedientki oddziela (7) * gotowany po węgiersku z kawałkami mięsa (6) * afera o Basię (8) * akcja na bramkę (4) * biała Osieckiej i Jandy (6) * schodzi się z niego po trapie (6) * tofu jest jego odmianą (6) * masa owocowa (9) * Astry sygnał TV odbiera (6) * ograniczony rejon (5) * karbolowy to fenol (4) * Ami lub Smiena (6) * grzmot, piorun (4)

Dobrze się rozwiązywało. Dzień dobry!

To zadanie zostało skomentowane 7 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

47