57. Finka

6
378 rozpoczęć · 354 zakończenia · 348 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Krzyżówka finka:
Jeżeli nie wiesz jak rozwiązywać finkę, kliknij w niebieski link powyżej: "Krzyżówka finka". W zadaniu występują tylko rzeczowniki pospolite w mianowniku l. pojedynczej.

Akcja czterotomowej powieści rozgrywa się w wykreowanych przez autorkę Krainach Wewnętrznego Morza. Ten świat zamieszkany jest przez ludzi, ale rządzą nim bogowie, którzy mają bardzo ludzkie słabości: są chciwi, zazdrośni, spiskują i manipulują swoimi wyznawcami. Tytułowy, acz nie najważniejszy bohater, to zbójca i grasant, który porzuca swoją kryjówkę na Przełęczy Zdechłej Krowy, aby na starość pożyć sobie bezpiecznie i w dostatku za zrabowane wcześniej precjoza. Kiedy już myśli, że najgorsze ma za sobą i teraz czekają go już tylko uciechy, zostaje pojmany i skazany na śmierć. Tyle, że śmierć nie jest mu jeszcze pisana. Los związał go z tajemniczą wojowniczką Szarką i zbójca trafia w sam środek emocjonujących wydarzeń.
Niewątpliwego uroku dodaje powieści język nieco stylizowany na staropolski, ale zarazem czytelny i zrozumiały. Poza wątkami bitew i wartką akcją, na uwagę zasługują relacje zbójcy z jaśminową wiedźmą i jego stosunek do kobiet w ogóle.

super są te finki - spory wysiłek ale i duża satysfakcja :)

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

47