T11 Liczbowa - czwarty do brydża

7p
172 rozpoczęcia · 172 zakończenia · 52 rozwiązania · autor:  

Poprawne rozwiązanie

Wydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Liczbę podaną w objaśnieniu należy skojarzyć z powiedzeniem, tytułem filmu, piosenki czy powieści, frazą, itp., a następnie wybrać rzeczownik, albo jeden z rzeczowników, występujących w tym skojarzeniu i wpisać do diagramu w mianowniku liczby pojedynczej.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

6

Komentarze

Jak tu się z Wami rownać, jak się jest całe dnie zajętą kobitą? Czasem mam wrażenie, że w życiu się nie przebiję wyżej, niż moja 99, okupiona trudem, pozycja:):):) Ale i tak mam frajdę - panuje tu kultura wypowiedzi, sedeczność, i chyba jeszcze jakieś takie coś, czego nie umiem nazwać, ale czuję... Mocno Was wszystkich śiskam i proszę Twórców zamieszczanych tu perełek, o więcej, więcej, więcej.....:):):)

jaki film, serial z koroną i lunetą?

Z koroną to szczyt w Pieninach - tylko 7 wyrazów spośród 12 związanych jest z filmem lub serialem. Ale dlaczego akurat trzecia lokata a nie druga czy pierwsza albo dalsza, a może lokata na 3 miesiące (lata) - to nie mam bladego pojęcia. Podobnie nie wiem dlaczego w poprzednim turnieju akurat 100 groszy, a nie np. 3 grosze do wtącania lub za operę, albo "12 groszy" Kazika???

no tak z lokatą, a nie z lunetą :) ja cały czas coś do lunety szukałem, dzięki za wyjaśnienie odnośnie korony, pozdrawiam

A mi się 3 lolity skojarzyły. I na pewno taki "film" z pewnej kategorii się znajdzie. :)

o lolicie też myślałem:)

To może poprosimy o alternatywę? Przecież LOLITA też pasuje, a np. google "mówi", że można obejrzeć, np. "Trzy slodkie lolity w saunie" ;-)