Klocek 04

8
291 rozpoczęć · 209 zakończeń · 137 rozwiązań · autor:  
keyboardCofnij ostatnią zmianęPonów zmianęWyczyść diagramzoom-inWydrukuj bezpośrednio z przeglądarki
Słowne hocki-klocki: Część podanych słów to określenia wyrazów wpisywanych do diagramu. W pozostałych należy wstawić w odpowiednim miejscu odstępy, w powstałych nowych wyrazach zmienić ewentualnie wielkość liter, bądź umieścić znaki interpunkcyjne i na podstawie nowo utworzonego objaśnienia odgadnąć wyraz.

No właśnie, powinien, ale niekoniecznie go ma.
Materiał ścierny służy do ścierania, czyli na ścieranie, a to nie to samo co tarcie. Na tarcie już bardziej pasowałoby do określenia materiału zmniejszającego tarcie.
Lutrofora - nie bardzo znalazłem potwierdzenie tego hasła w uznawanych źródłach, ale krzyżówki.info podają taką definicję:
"naczynie gliniane w kształcie smukłej amfory"
a sjp.pl uściśla:
"w starożytnej Grecji: naczynie ceramiczne lub kamienne, używane przy obrzędach weselnych; od V wieku p.n.e. ustawiane na grobach dziewcząt zmarłych przed zamążpójściem"
Smacznego!
Na siłę Vega, można by tę i inne krzyżówki rozwiązać na kilka pewnie sposobów, ale czy to o to chodzi.
Pozdrawiam

To zadanie zostało skomentowane 4 razy. Wszystkie komentarze zostaną ujawnione po jego zakończeniu.
Zapraszamy Cię do założenia konta i zalogowania się. Będziemy sprawdzać Twoje rozwiązania, zapamiętywać niedokończone krzyżówki, pokazywać Twoje statystyki. Zaczniesz zbierać punkty i pojawisz się w rankingach. Korzystanie z serwisu jest darmowe. Możesz szybko utworzyć konto i zalogować się poprzez Facebook

Ocena krzyżówki

18

Autorzy określeń

 zyga28   2  ·  3  ·  4  ·  5  ·  6  ·  7  ·  8  ·  10  ·  9  ·  12  ·  1  ·  11  ·  13  ·  14