STOP ODPOWIEDZIOM W KOMENTARZACH!!!!!!! (strona 1/2)

wiadomości: 18 rozmówcy: 9

Po raz kolejny proszę o zajęcie stanowiska przez admina w sprawie zamieszczania w komentarzach odpowiedzi do haseł,które są zgłaszane przez niektórych "szaradzistów" jako trudne lub nie do rozwiązania.Powtarzam ,że jest to podanie gotowego dania dla nieuczciwych graczy mających lewe konta.Ponowna moja propozycja - karanie osób udzielających odpowiedzi karnymi punktami.

Wydaje mi się, że karanie i wszelkie zakazy nie mają większego sensu, gdyż złośliwi szaradziści mogą się umówić i publikować podpowiedzi np. na jakimś forum poza serwisem.

Istotą tego serwisu jest dobra zabawa płynąca z rozwiązywania krzyżówek i osoby podchodzące do tego w ten sposób niczego nie tracą, gdyż nie widzą ewentualnych podpowiedzi. A po rozwiązaniu naturalnym jest, że chcecie podzielić się z nami i z innymi szaradzistami swoimi wrażeniami, do czego zresztą gorąco zachęcamy.

Problemem są oczywiście osoby próbujące grać na kilka kont. Zaręczam jednak, że zbieramy cały czas o takich osobach informacje i po zebraniu odpowiedniej ich ilości wyciągniemy konsekwencje, najprawdopodobniej w postaci zmniejszenia liczby punktów w rankingach.

Jeśli już szaradziści chcą się dzielić rozwiązaniami, to nawet lepiej, żeby to robili pod krzyżówką, a nie na jakimś innym serwisie czy forum. A to z dwóch powodów
- podpowiedzi widoczne są dopiero po rozwiązaniu, więc nie tak łatwo do nich dotrzeć i wykorzystać do zdobycia punktów
- google nie ma wstępu na te strony (bo musiałby zakończyć krzyżówkę). Czyli - nie zaindeksuje podpowiedzi tak, że będą podawane przez niego na tacy po wpisaniu odpowiedniego zapytania.

Możemy co najwyżej apelować o umiar, aby nie psuć zabawy tym, którym zależy na uczciwym ściganiu się w punktacji.

Tylko, że te komentarze są widoczne na głównej, fakt faktem, że jest ich tam niewiele, ale już wiele razy poznałem odpowiedzi na hasła tą drogą. Dla innych może to być droga do znalezienia ukrytych krzyżówek (widziałem tam komenty do ukrytych). Generalnie jakby użytkownik widział ostatnie komentarze tylko do krzyżówek które rozwiązał to byłoby lepiej. Widziałem też odpowiedzi w komentarzach pod newsami, jak dla mnie takie powinny być usuwane, bo te już każdy sobie może zobaczyć przed rozwiązaniem krzyżówki ;)

Proponuję jeszcze raz rozpatrzyć sprawę zamieszczania odpowiedzi w komentarzach. Apelowanie o umiar nic nie daje.Niech admin przeanalizuje ,co się ostatnio dzieje.Są takie krzyżówki,gdzie praktycznie można w komentarzach znaleźć połowę rozwiązań.To się mija z celem!!!!!! A tłumaczenie,że podpowiedzi są widoczne dopiero po rozwiązaniu krzyżówki można włożyć między bajki.Kiedyś tego nie było! Ostatnio opanowały serwis dziwne stwory pytające o imię psa Ali a inne , bardziej rozwinięte stwory udzielają im odpowiedzi. Co gorsza jeżeli stwór jest w dobrej formie i odkryje ,że stolicą Polski jest Warszawa musi się tym podzielić z innymi stworami. Paranoja!!!!!
Propozycje_:
- wyczyścić komentarze w krzyżówkach
-zlikwidować komentarze w krzyżówkach
-poważnie zastanowić się nad karaniem stworów

Mirasisko, nie uważasz, że przesadzasz? Jeśli komentarze są do krzyżówki, to przepraszam, ale co wg Ciebie należy komentować w takiej krzyżówce? Że kształt ma fajny? Bez przesady... Jeśli wiesz, że w komentarzach w lewej kolumnie są komentarze do krzyżówek, to po co je czytasz? Czy jeśli znajdziesz stronę ze streszczeniami książek, których jeszcze nie przeczytałeś, to będziesz domagać się ukarania umieszczających streszczenia książek, których nie przeczytałeś?

Uważam,że komentarze przy krzyżówkach wykładające kawę na ławę sposób rozwiązania nie tylko trudnych haseł,są doskonałym materiałem dla lecących na łatwiznę.Jeżeli ktoś nie może się już posiąść z radości,że odkrył Amerykę niech okazuje swoje samozadowolenie w inny sposób a nie musi obwieścić to całemu światu, jaki to on jest genialny. I tylko tyle.A czytanie streszczeń książek nie ma tu nic wspólnego. Idąc Twoim tokiem myślenia -najpierw przeczytam rozwiązanie krzyżówki a później ją rozwiążę. A czytając niektóre komentarze można już praktycznie rozwiązać niektóre krzyżówki bez najmniejszego poświęcenia.

W odróżnieniu od DOMAGAJĄCYCH się, ja uprzejmie PROSZĘ o łagodny wymiar kary. Dura lex...

Proszącym zwracamy uwagę,że jak na razie nikt niczego sie nie domagał bo brzmi to niczym nakaz,tylko -proszę czytać uważnie-były to też prośby i co najwyżej propozycje.

A może zrobimy jakoś tak, żeby komentarze pod krzyżówką nie pojawiały się na stronie głównej, jeśli zawierają słowo występujące w rozwiązaniu krzyżówki? W ten sposób jedynym sposobem dotarcia do takiego komentarza byłoby najpierw rozwiązanie krzyżówki (zakładając, że ktoś nie ma wielu kont).

Miejsce pod krzyżówką faktycznie było pomyślane tak, żeby można było się podzielić uwagami, włączając w to także i dyskusję na temat rozwiązania.