rebus dnia z 07.04.2015 - Wiosenne rytuały .... (strona 1/2)

wiadomości: 13 rozmówcy: 4
 eMMa

Wiosenne rytuały - toki zurawi nad polaną.
Prawidłowo ma być "na polanie", za wpisanie "nad polaną" odjęcie 4,8 pkt to chyba lekka przesada?
Toki to nie tylko kopulacja ale ogólnie - zaloty, a te nie tylko NA ale i NAD polaną się odbywają. obrazek z żurawiami jest NAD obrazkiem z cerkwią, więc tym bardziej uważam moje rozwiązanie za poprawne.
proszę o uznanie alternatywnego rozwiązania.

 eMMa

oczywiście 4,2 pkt odjęte, a tyle naszukałam się tej Toki i Polany ;(
liczę jednak na alternatywę

Popieram eMMę.

 eMMa

Prosimy o uznanie alternatywnego rozwiązania, lub uzasadnienie odmowy.

 Dick

Polecam filmik: https://www.youtube.com/watch?v=73vSflgoTro
Wg mnie ciężko byłoby ptaszkom wykonać takie harce w powietrzu.

 eMMa

Filmik widziałam, zrewanżuję się fotką:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Żuraw_zwyczajny#/media/File:Zarihueyas.jpg

Co się kryje pod określeniem TOKI to też dyskusyjna sprawa, skąd pewność, że żurawie zaloty nie zaczynają się w powietrzu?
Pozdrawiam, jednak nieprzekonana

 eMMa

Jedynym uzasadnieniem odmowy alternatywy pozostaje filmik?
Rebus dość trudny, aż tyle punktów odjętych za taki "błąd" to jednak zbyt wiele. ;(

 eMMa

Może jednak doczekamy się jakiegoś sensownego uzasadnienia odmowy?. "Wg mnie" - to trochę mało, ornitologiem nie jestem, ale myślę, że jednak te toki,"skrzydlate zaloty", mogą zaczynać się NAD polaną, a nawet jeszcze wcześniej, nie mam racji?
pozdrawiam

 eMMa

To jakie są zasady uznania alternatywy?, może ktoś jednak się wypowie?. Rozwiązując rebusy wcześniej zamieszczone trafiłam na Rebus dnia 2011-12-23, to ciekawy przypadek uznania alternatywnego rozwiązania, proponuję zerknąć na rebus, jest tam obrazek z najzwyklejszymi makówkami a w rozwiązaniu, jako opis tego rysunku, uznano - MAKOWCE!
Jak się to ma do toków NA, czy NAD polaną?
Pozdrawiam

 eMMa

Halo, halo.. Czy ktos mi odpowie?. Kolejne, uznane, alternatywne rozwiązanie rebusu znalazłam - Rebus dnia 2014-05-11, tym razem rebus anagramowy, rozwiązanie: "Na brud ciepła woda, mydło" (MYDŁO, anagram - MODŁY). Na prośbę jednego z szaradzistów uznano rozwiązanie - "Na brud ciepła woda, młody".
To jak to jest z tymi alternatywami?, decyduje tylko i wyłącznie dobra wola autora?
Pozdrawiam licząc że ktoś mi jednak odpowie