propozycja (strona 1/2)

wiadomości: 12 rozmówcy: 8
 oona

mam propozybję

 oona

mam propozycję wprowadzenia pewnej zmiany,a mianowicie, aby dawać szansę rozwiązującym, gdy popełni literówkę,aby im nie zabierać od razu punktów, lecz umożliwić poprawienie zadania,nie do skutku, lecz za drugim podejścim.Wszystko zależy od moderatorów i ich podejścia do tematu.

 oona

A co na ten temat sżdzą inni forumowicze? Według mnie pomysłjest dobry.

@oona
1. Nie oszukujmy się - popełniasz literówki (jak każdy), wystarczy spojrzeć na twoje powyższe posty. I ja rozumiem, że przez pośpiech. To może nieco zwolnij? Zwolnij i zacznij dokładnie sprawdzać swoje rozwiązania, zamiast kazać nam sprawdzać twoje błędy.
2. Gdy wysyłasz rozwiązanie gazetowe, to czy oczekujesz, że redakcja odeśle ci zadanie do poprawki, a dopiero później uzna krzyżówkę za prawidłową?
3. Sprawa najważniejsza - co z tymi szaradzistami, którzy przez niemalże 10 lat nauczyli się dokładniej wypełniać lub dokładniej sprawdzać? Jak oddać im utracone punkty w sytuacji, gdy nowi użytkownicy będą rozwiązywać na zupełnie innych zasadach?
Pozdrawiam.

 oona

Dzięki za rady, muszę trochę zwolnić i sprawdzać poprawność przed wysłaniem.Pozdruwienia i dobrej nocy życzę

 eMMa

Moja propozycja dotyczy czasu pojawiania się nowych zadań. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę, rebus pojawia się ok. godz. 22-ej, panorama i reszta zadań - o północy. Przez dłuższy czas dodatkowe, nowe zadania, pojawiały się też w ciągu dnia, czy można choć jedno publikować w dzień by dać szansę tym co muszą się wyspać?
Częściej byśmy tu zaglądali, a jakby dało się "upolować" coś nowego, byłaby frajda :)
Pozdrawiam i miłego dnia życzę

Jestem za.

Mam propozycję związaną z panoramami. Gdy nie wykorzystamy wszystkich słów z podpowiedzi, wyświetla się informujący o tym komunikat. Gdy zrobić coś podobnego z pustymi polami? Jeśli ktoś chce zakończyć nie pełną krzyżówkę miałby taką możliwość, ale uważam, że byłoby to pomocne dla osób lekko roztargnionych lub w przypadku problemów z klawiaturą. (mnie ostatnio zjadło literkę właśnie z tego powodu, a byłam pewna, że ją wpisałam).
Pozdrawiam

@Mephala: Ściśle biorąc to taki komunikat już jest, w przypadku pozostawienia niewypełnionych pól pojawia się "Zakończenie krzyżówki spowoduje podliczenie punktów. Krzyżówki nie będzie już można więcej rozwiązywać. W diagramie są jeszcze niewypełnione kratki. Zakończyć?". Rozumiem jednak, że dopisek "W diagramie są jeszcze niewypełnione kratki" jest zbyt mało widoczny. Spróbujemy go jakoś wyraźniej pokazać.

Mam pytanie jak znaleźć "obrazki logiczne" do wypełniania, wg mnie przydałaby się funkcja wyszukiwanie.