PIRAMIDKA 03 - alternatywa (strona 1/2)

wiadomości: 11 rozmówcy: 4

Ech Dzejdi, pierwsza krzyżówka i zaraz taka konfuzyja! Proponuję alternatywę w poziomie, w pozycji piątej (od góry). Wpisałam bowiem "rozmiar lufy", który jest tak w sjp, jak również i w naszym słowniku, a tu cztery czerwone latarnie! Wiem, że nie zawsze rozmiar świadczy o jakości, ale nawet nie wiem co autor miał na myśli?

Wycofuję moją alternatywę! Nie doczytałam, że mają się zaczynać na tę samą literę. Ot, moje stare "czytanie na skróty".
Ale nadal podtrzymuję moje zdanie co do rozmiarów.

Hm, Mario...

Hm, przypomniałeś mi piosenkę Sipińskiej i Figla. Wstrzymam się jednak od jej cytowania...

Dołączę się do tematu, bo też mam problem z tą piramidką. Już dziś do dzejdiego pisałam na mejla o innej krzyżówce i teraz ta. Zastanawiam się, czy nie zrobić sobie małej przerwy w rozwiązywaniu :) A konkretnie chodzi mi o to, że w trzeciej i czwartej linijce od góry mam "pasek reklamowy" oraz "chwytanie, imanie albo ... szczupaka ;)" Pytam więc nieśmiało, czy mogę liczyć na alternatywę w tym przypadku...?

Moniu, oczywiście, możesz.

Mario, nie będę cytował, bo nie noszę już tego płaszcza.

Bardzo dziękuję

Dzejdi, ale masz go w szafie? Kiedyś może się jeszcze przydać... (z akcentem na "jeszcze";).

To teraz ja również poproszę o alternatywę - pod krzyżówką podałam już link do hasła w czwartym rzędzie, którym jest "starofrancuski taniec ludowy", zgodnie ze stroną sjp.pl
Liczę na uznanie rozwiązania.