Maraton (strona 2/3)

wiadomości: 21 rozmówcy: 7   przejdź do początku wątku »
 grom

Jeszcze jedno spostrzeżenie: skąd u @MARIA w Turnieju 12 SREBRNY puchar z numerem 10?.
P.s. wypadł z maratonu ktoś nawet nie z pierwszej 40-ki, a z pierwszej 20-ki, bo osoba z pierwotnym numerem 20, jest teraz 19-a.

Poprawka błędu, który objawił się datą zakończenia maratonu 2014-12-26 i ponownymi wysyłkami emaili, wymagała ponownego przeliczenia punktacji w tym rankingu. Przeliczenie to uwzględniło już zmiany w punktacji krzyżówek związane z dodaniem punktów niektórym zerówkom, które nie zostały przykładami.

W wyniku powyższego daty zakończenia maratonu mogły ulec zmianie, nawet o dwa tygodnie wcześniej, co tak naprawdę oznacza, że osoby takie ukończyłyby maraton wcześniej, gdyby punktacja od początku była taka jak jest teraz. Stąd różnice w datach, które można zaobserwować. Z maratonu nikt więc nie "wypadł", co najwyżej zmieniła się data jego ukończenia.

Pragnę jednocześnie dodać, że tak jak w przypadku klasycznego maratonu z dziedziny lekkiej atletyki, nie zajęte miejsce a sam fakt dobiegnięcia do mety nobilituje. Stąd też nasza decyzja o zmianie kolejności wyświetlania osób, które zakończyły maraton, z opartej o datę na alfabetyczną. Gorąco zachęcamy do spojrzenia na listę osób, które ukończyły maraton w ten sposób, a nie przez pryzmat rywalizacji.

 grom

A co z moimi min. 2 brakującymi szaradzistami dnia? Jedną datę znalazłam, bo pocztą szarady dnia następnego składano mi gratulacje (mam te wiadomości). Niestety pod tą datą figuruje obecnie ktoś inny jako szaradzista dnia. To 23.02.2013.
Drugiego brakującego przypadku nie mogę ustalić (na razie), ale na pewno był!
Chyba się pochlastam:))).
Jeśli chodzi o wprowadzenie punktacji "zerówek", to to jawne uznanie cwaniactwa z czasów kiedy zaczynało się takie zadanie bez logowania, po wpisaniu kilku liter i kliknięciu "zakończ" pokazywało się prawidłowe rozwiązanie - Jolex - o ile się nie mylę - poruszyła kiedyś ten problem. Pozostawało zalogować się i wpisać prawidłowego "gotowca"
P.s.1. Do rywalizacji sami zachęcacie, więc nie dziwcie się potem skutkami tejże.
P.s.2. Czyżby punktacja "zerówek " przesunęła kogoś z pierwszej 19-ki poza 40-kę? Wystarczy policzyć różnicę w punktach bez zerówek i z zerówkami.

 grom

Ad Ps.2...zakładając, że nie wszystkie zerówki ktoś pomijał, a jedynie mógł popełnić w nich jakieś błędy - wszak to stara, dobra gwardia Szaradzistów była.
Wprowadzenie punktacji "zerówek" to wsteczna zmiana reguł gry/zabawy w czasie jej trwania, choć przyznam, że ja je robiłam).

Sytuacja ze zmianami Szaradzistów dnia była już wyjaśniana w innym wątku forum. W skrócie -- istotnie, dla niektórych dni trofeum powędrowało do innych osób, a przyczyna była ta sama, jak dla problemu z maratonem: wycena dużej liczby zerówek.

 grom

No comments.

Po wycenie n/w "zerówek" i doliczeniu punktów ostatniej nocy,data ukończenia MARATONU też powinna być skorygowana (doszło 16 pkt.).
http://szarada.net/krzyzowki/zakonczone/tloczy-sie-do-drzwi-cizba-pewnie-ida-w-kuchnie-dostali-szable-pewnie-krwawy-boj-wybuchnie--slubny-szuka-na-lace-a-rejenta-dama-jeszcze-u-gotowalni-choc-spieszy-sie-sama/
http://szarada.net/krzyzowki/zakonczone/ostatnie-w-paryzu-w-tytule-filmu-b-bertolucciego-jest-ich-400-w-filmie-c-chabrola/
http://szarada.net/krzyzowki/zakonczone/lollobrigida-aktorka-chevy-aktor-komediowy/
http://szarada.net/krzyzowki/zakonczone/-defoe-aktor-pluton-williams-gral-piotrusia-pana/

romanxx: Nie planujemy korygować dat zakończenia maratonu. Po pierwsze, nie chcemy robić kolejnego zamieszania. Po drugie, sama korekta szaradzistów dnia była nieplanowana i - jak pisałem - raczej nie powinna się wydarzyć. Po trzecie, i tak różnice byłyby minimalne, szesnaście punktów to w przypadku maratonu bardzo drobna korekta. I wreszcie po czwarte, w ogóle nie chcemy przywiązywać tak dużej wagi do daty ukończenia maratonu jako 'rangi' tego osiągnięcia. Każdy zaczyna zabawę z szaradą w innym momencie, niektórzy pewnie wczoraj lub dziś. Naturalne jest zatem, że każdy kończy maraton kiedy indziej i nie oznacza to, że był 'lepszy' lub 'gorszy'.

Dziękuję bardzo za potwierdzenie,że data przekroczenia granicy 42195 punktów jest nieprawdziwa.
(nagroda po siedmiu latach gromadzenia punktów).

romanxx: to już metafizyka. Czy data zakończenia, którą otrzymalibyśmy, doliczając punkty otrzymane później (po zakończeniu maratonu), za zadania rozwiązane wcześniej (przed zakończeniem maratonu), byłaby prawdziwsza? A gdybyśmy nagle usunęli połowę zadań, zastępując je lepszymi - czy oznaczałoby to, że nieprawdą jest, że ktoś kiedykolwiek skończył maraton? Ja mogę zapewnić, że wszyscy mają to wyliczone w ten sam sposób, jest więc to wyliczenie w tym sensie sprawiedliwe.