Krzyżówka Łatwe-Trudne-74 (strona 1/2)

wiadomości: 11 rozmówcy: 4

Chciałbym zapytać autora hasła OSTKA cóż to takiego jest?!?! I co ma wspólnego z "U ujścia Słupii nad Bałtykiem". Bo tam jpołożona jest USTKA!!! A wpisanie nazwy tego miasta powoduje błąd.

Proszę administrację o ustosunkowanie się do tego i zwrot punktów.

Ja w tej krzyżówce mam akurat taki opis "pszenica o kłującym kłosie", ale za to spotkałem się w innej krzyżówce z dokładnie takim samym opisem co mj162020. Trochę się wtedy zdziwiłem, że pasuje "OSTKA" zamiast "USTKA". Z drugiej strony ciekawi mnie jak ten opis (raczej błędny) znalazł się w słowniku... hm... Przecież admin sprawdza każde słówko, no nie?

*Autor hasła:OSTKA-miasto u ujścia Słupi osobiście je popełnił i wprowadził do słownika.*Tyle ma wspólnego OSTKA z miastem ile USTKA z pszenicą, czyli ogromnie dużo jeśli się wie o istnieniu krzyżówek METAGRAMOWYCH, które u nas nazywają się PRZEKRĘTKAMI.*Jak zauważyłem nie zacząłeś ich jeszcze rozwiązywać, ale i na nie przyjdzie kolej.
*Ze swej strony mogę Cię tylko przeprosić i zapewnić, że nie mam najmniejszego wpływu na to: czy, które, kiedy, do jakiej krzyżówki i w jakie miejsce tej krzyżówki trafi moje słowo.
*Tak samo jak żaden z tych, którzy swoje słowa dokładają.
*Mam nadzieję, że już wiesz teraz co może mieć wspólnego USTKA i OSTKA, mają pecha bo różnią się jedną literą tak jak na porządne metagramy przystało.
*Ta krzyżówka jest zwykła i powinno do niej trafić hasło z opisem konwencjonalnym.
*Myślę, że hasło trafiło tam "z automatu" ale tego ja wyjaśnić nie mogę bo nie wiem jak to się robi.
*Jakim cudem jesteś pierwszym, który zwrócił na to uwagę po prostu nie wiem, ale fakt jest faktem.

ddexter,przy wprowadzaniu jak i weryfikacji przekrętek można dać plamę bardzo łatwo.Nie na darmo to się przekrętką nazywa.Dlatego też od jakiegoś czasu już takich wyrazów słownik nie przyjmuje.Są opracowywane automatycznie. I tak jest lepiej.Maszyna nie ma oczopląsów.

mj162020,sprawdziłem dokładnie i stwierdzam, że to był mój błąd przy wprowadzaniu hasła.Nie oznakowałem znakiem BĄCZKA i wyszło na to, że puściłem bąka w dobrym towarzystwie. Pozostaje mi tylko jeszcze raz przeprosić Cię za niepotrzebny stres.

No, tym akurat ja się nie stresuję :P Takich problemów w życiu to ja bym nawet chciał więcej ;) (zamiast innych) Zdziwiło mnie tylko to (i mj162020 pewnie też), że hasło, które powinno być w przekrętkach znajduje się w zwykłych krzyżówkach, ale jak już sam zauważyłeś, zapomniałeś po prostu zaznaczyć odpowiednią kategorię i stąd te problemy i mj162020 przez to stracił niepotrzebnie punkty. Możliwe, że inne osoby także.

A tak poza tym to przekrętki zacząłem już rozwiązywać :) została mi tylko jeszcze jedna :)

ddexterr, punkty to zupełnie inna historia, ale zastanawia fakt, że tę krzyżówkę rozwiązywało /przed mj162020/ponad 100
osób i nie było reklamacji. A najśmieszniejsze jest to, że sam ją rozwiązywałem, prawda że dawno, ale fakt.

Wszystko, co napisał dzejdi się zgadza. Wyjaśnię jeszcze ostatni element układanki - czyli jak to się stało, że nikt tego wcześniej nie zauważył.

Otóż jakiś miesiąc temu doszliśmy do wniosku, że w naszym słowniku pojawiło się (dzięki Wam, a i sami też trochę popracowaliśmy) bardzo wiele opisów do słów, których już użyliśmy w krzyżówkach. Co więcej, często te słowa powtarzały się w wielu krzyżówkach z tym samym opisem (który wcześniej był jedyny w słowniku). Zdajemy sobie sprawę, że jest to spora wada krzyżówek - słowa, a w szczególności opisy nie powinny się zbyt często powtarzać.

Postanowiliśmy więc wykorzystać nowe opisy i zdywersyfikowaliśmy dotychczasowe krzyżówki - w miejscach powtarzających się opisów poumieszczaliśmy nowe. Krzyżówek jest już prawie 1000, więc jedyną sensowną (i wbrew poorom bezpieczniejszą) opcją było zrobić to z automatu. Automat był na tyle sprytny, by nie psuć krzyżówek (m.in. nie wrzucać opisów metagramowych do zwykłych, trzymać podobną trudność, kategorię itd), tu jednak oszukał go brak wspomnianego przypisania kategorii do opisu. Ot i cała historia. Mogę tylko przeprosić mj za problem.

A swoją drogą, dokonaliśmy ponad 2000 zmian opisów.

No to wszystko jasne :) Dzięki za wyjaśnienie.

Prosiłbym tylko o poprawkę w moim rozwiązaniu i dodanie brakujących punktów bądź usunięcie tej krzyżówki spośród rozwiązanych przeze mnie (tak, żebym mógł wpisać poprawne rozwiązanie).

Adminie, czy jest szansa na zwrot punktów?