Jolka literacka 05

wiadomości: 7 rozmówcy: 6

Zgłaszana była alternatywa (remik - bezik). Autorka przychyliła się do dodania alternatywy. Moderatorzy władni w dodaniu tejże nie reagują. Przez tydzień brak odzewu. To nowa moda traktowania użytkowników? Ignorowanie ich? Nie stać Was na odezwanie się w temacie? Takie zachowanie świadczy o Waszej kulturze.
Pozdrawiam.

Moi kochani szaradziści może czas najwyższy uzmysłowić sobie, iż od pewnego czasu nie są dodawane alternatywne rozwiązania. Może należałoby się zastanowić, co może być tego przyczyną? Na co nasi moderatorzy chcą nam zwrócić uwagę? Będąc autorem niektórych zadań chyba mogę pokusić się o próbę udzielenia odpowiedzi na te pytania. Układając zadanie autor nie ma możliwości wyłapać wszystkich możliwych alternatyw, (zwłaszcza, gdy są to nazwy regionalne. Czasem są to słowa bardzo rzadko używane). Dużo łatwiej wyłapać je osobie rozwiązującej zadanie. W zadaniach z hasłem nie zawsze autor przyporządkowuje numerację. Robi to za niego program. Wszystko wydaje się oczywiste, gdy skupiamy się tylko na rozwiązywaniu zadania. Jednak by gotowe zadanie mogło ukazać się na stronie, pracują nad tym i autorzy, i moderatorzy. Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jaki ogrom pracy wykonuje Kamil (jomitoka) razem z Krysią (Kryno). By zapewnić nam rozrywkę, autorzy i moderatorzy poświęcają swój czas, całkiem sporo czasu. Jedyną dla nich nagrodą jest wyrażenie podziękowania "łapką", znajdującą się pod zadaniami, no i oczywiście dobre słowo. Na 100-lecie Niepodległości Kamil rzucił pewne hasło, by choć w takim momencie pod każdym zadaniem było 100 takich "łapek". Apel został bez echa. Na stronie widać pracę autorów, nie widać wkładu pracy moderatorów. A ten przy każdym zadaniu jest olbrzymi. Można powiedzieć, że od strony technicznej są oni współautorami. Teraz ja rzucę hasło. Podziękujmy może im za to. Chwalmy nie tylko autorów, ale i moderatorów. Podziękujmy też administratorom, na co dzień dbającym o tą część informatyczną, programową. Ja rozumiem, że jak mamy błąd, często w naszym odczuciu nieuzasadniony, to chcemy to wyrazić. Jednak warto przeczytać najpierw komentarze pod zadaniem. Często wyjaśniają wiele. Dochodzi też kwestia, że ile razy można odpowiadać na te same zagadnienia - używanie liczby mnogiej w zadaniach, pisowni słów, używanie wiarygodnych źródeł itd. Konkluzja moja jest taka. Nie zawsze da się wszystko przewidzieć, błędy zdarzyć się mogą, wszak jesteśmy ludźmi, więc podchodźmy z większą wyrozumiałością, akceptacją własnych błędów i cudzych. Więcej uśmiechu, no i "łapek" pod zadaniami. Trochę mi głupio, że jako autor o tym piszę, ale to naprawdę daje chęć tworzenia. A miłe słowa skierowane do naszych moderatorów, dodadzą im skrzydeł. :) I może znów zaczną dodawać alty :)

Mogę powiedzieć, że zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości, lecz tu nie chodzi o gloryfikację kogokolwiek, a tylko o to "by rozwiązujący miał satysfakcję z rozwiązania zadania". No cóż, zdarza się, że do opisu hasła pasuje więcej odpowiedzi i co ma począć szaradzista jeżeli ma prawidłowo udokumentowaną odpowiedź?. Wnosi o dodanie alternatywnego rozwiązania oczekując uznania przez moderatora. A tu cisza! Autor układa zadanie, moderator sprawdza jego prawidłowość, a na koniec rozwiązujący je weryfikują. Nasze niedopatrzenia nie powinny drażnić szaradzistów. Co począć?. Mam dwie propozycje:
1. pozostawić tak jak jest, lecz uznanie bądź nie przez moderatora alternatywy powinno być objaśnione.
2. wycofać zadanie do poprawienia.
Daję to pod rozwagę. Na koniec,życzę wszystkim pełnego zrozumienia i trochę mniej emocji, bo życie jest piękne.

Druga propozycja jest rozsądna. Faktycznie można wycofać zadania, w których autor danej krzyżówki zgadza się ze zdaniem rozwiązujących, że popełnił nidopatrzenie i są możliwe alternatywne rozwiązania.

Doceniam ogrom pracy autorów i moderatorów, jestem pełna podziwu i ukłony dla Was. Jednak takie nonszalanckie traktowanie użytkowników jest niedopuszczalne. Jeśli nawał pracy nie pozwala na dokonanie napraw w zadaniu to proszę napisać na forum pod zadaniem, że np. "zajmiemy się tym później bo coś tam". Nieodzywanie się do rozwiązujących przez tak długi czas w moim mniemaniu oznacza brak szacunku dla użytkowników. To kuriozum. Z jednej strony pracujecie jak mróweczki dla nas, a z drugiej macie nas gdzieś. Jak w "Misiu" - nie mam pana płaszcza i co mi pan zrobi? (cytat z głowy)
Pozdrawiam.
Ps. w każdym razie dziękuję, że w końcu daliście znak życia.

Zawsze daję "łapkę" lub trzy po rozwiązaniu zadania ,nawet gdy trafi mi się literówka. Panoramie również, mimo że za nimi nie przepadam. Uważam ,że obojętnie która propozycja , byleby był odzew.
Mogę rozwiązać krzyżówkę jeszcze raz bez biadolenia, jeżeli jest taka potrzeba.
Chciałam powiedzieć ,może raczej napisać, że nieraz miałam ochotę zrezygnować lub zawiesić konto na szaradzie .Nie będę pisać z jakich powodów , bo są osobiste. Jedno wiem Szarada działa jak magnes i chyba uzależnia. Powodem jest to że są tu tak bardzo urozmaicone i naprawdę bardzo dobre krzyżówki. Ze swojej strony chciałam podziękować wszystkim twórcom Szarady za ogrom pracy w coś tak fajnego. Nie będę wymieniać :) bo jest was za dużo. Pozdrawiam i dziękuję.

Szanowni moderatorzy, jest takie powiedzenie: "jakby się człowiek nie obrócił to zadek i tak zawsze z tyłu zostaje". I to odnosi się do Was: jakąkolwiek decyzję byście nie podjęli, jakiekolwiek rozwiązanie byście nie zaproponowali, zawsze znajdzie się grupa niezadowolonych, kwestionujących i proponujących inne rozwiązania. Robicie świetną robotę, dzięki której my jako rozwiązujący możemy się realizować. Tylko dlaczego nie umiemy lub nie chcemy docenić i zaakceptować Waszych rozwiązań? Niech każdy sobie sam na to odpowie. Ja jestem w pełni zadowolony z uczestnictwa w tej zabawie (bo dla mnie to wciąż zabawa i fajna rozrywka) i jedyne co mogę Wam powiedzieć toróbcie dalej swoje bez zwracania uwagi na krytykę, marudzenie i niezadowolenie części rozwiązujących. Wiem, że to trudne dla Was, ale trzeba czasami ubrać skórę słonia i nosorożca razem wziętych i robić swoje. A malkontenci będą zawsze i wszędzie. Pozdrawiam i dziękuję za Waszą pracę(bow)(F)(clap)