JOKER (strona 1/2)

wiadomości: 11 rozmówcy: 9
 ED52

Dużo emocji wzbudza stosowanie l. mn. , tam gdzie wystarczy l. poj. (np. Wyzwanie dnia 2016-10-21). Mam propozycję - pod rozwagę Adminów. Wprowadźcie dodatkową funkcję: JOKER , do wykorzystania np. 1/miesiąc, do wykorzystania w takich konfliktowych sytuacjach. Nie wiem, czy technicznie jest to możliwe , ale może być to uatrakcyjnienie dla wszystkich użytkowników . Co o tym myślicie? Pozdrawiam.

 eMMa

Mnie się pomysł podoba. Taki JOKER byłby zachętą, może nie tylko w sytuacji zamiany l.mn. - l.poj., ale i banalnych literówek?
Punktacja za błędy jest taka, że w łatwym zadanku za np. 3 pkt., przy 1 błędzie - odejmowane jest 0,3 pkt, podczas gdy w trudnym zadaniu za np. 9 pkt, za 1 błąd rozwiązujący traci 0,9 pkt. Jeśli tego nie można zmienić to może właśnie taki bonus dla np. pierwszych 10 osób które rozwiązały prawidłowo zadanie, czy choćby tylko pierwszej trójki?, oczywiście max 1 x w miesiącu.
Pozdrawiam

Pomysł z Jokerami jest interesujący, jak najbardziej zastanowimy się nad nim. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się jednak, że tak rzadki joker (1 x miesiąc) niewiele zmieni, a z kolei danie go zbyt często (np raz na zadanie) otwierałoby droge do rozwiązywania wieloma kontami.

W tej chwili pracujemy nad innym rozwiązaniem, które wyeliminuje problem pomyłek - z tym, że, przynajmniej na początku, wprowadzimy je tylko dla kilku nowych rodzajów łamigłówek. Mianowicie zamierzamy przygotować takie rodzaje zadań, których użytkownik nie będzie w ogóle kończył samodzielnie - będą się one kończyły automatycznie w momencie wykrycia prawidłowego rozwiązania. W ten sposób unikniemy "urwanych" punktów - zadanie będzie rozwiązane albo dobrze, albo wcale - zaś rozwiązujący będzie mógł je poprawiać i zmieniać do skutku. Jeśli taki sposób się przyjmie, to zastanowimy się nad rozszerzeniem tego modelu na krzyżówki. W ich przypadku mogłoby być tak, że krzyżówka kończy się sama w momencie prawidłowego wypełnienia, ale oprócz tego można ją też zakończyć samemu, "poddając się" i godząc na urwane punkty. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie byłoby lepsze od jokera - raz na zawsze skończyłyby się literówki i problemy z liczbą mnogą.
Zaznaczam przy tym, że to na razie luźny pomysł (w odniesieniu do krzyżówek) i nie podjęliśmy jeszcze w tej sprawie żadnych decyzji.

Bardzo interesujący pomysł.

Pomysł uważam za taki sobie. Wyeliminuje on staranność jako jedno z kryteriów oceny. Umożliwienie rozwiązywania metodą prób i błędów spowoduje, że w rankingu najlepszych pierwszych kilka stron będzie wynikami sklasyfikowanymi pod nr. 1, o skuteczności 100%.
Aby uniknąć przypadkowych literówek można by pozostawić konieczność samodzielnego zakończenia zadania z umożliwieniem jednorazowej poprawki. Przy ponownym zakończeniu - "nie ma zmiłuj".
Pozdrawiam

No przepraszam, czytam powyższe i trochę mi się włosy podniosły. To, co proponuje pryma to czysty automatyzm-maszyna ma decydować,kiedy zakończyć krzyżówkę? Przecież teraz też jest taka możliwość-przed kliknięciem "zakończ" można poprawiać i zmieniać do skutku,ale to JA decyduję, kiedy skończyć. W przypadku automatycznego zakończenia pozostanie mi tylko rola wypełniacza pól zadania. O co tu chodzi, czy tak trudno znieść niektórym to, że popełnili błąd? Chodzi Wam o te 10% odjęte za błąd? Ludzie, nie wchodźmy z powrotem do piaskownicy. Albo będziemy rozwiązywać albo bawić się w rozwiązywanie. Aby uniknąć literówek wystarczy SPRAWDZIĆ dokładnie diagram przed wysłaniem. I tyle. Ale jeżeli komuś zależy na czasie,bo chce się zmieścić w pierwszej 10-tce to podejmuje ryzyko i nie sprawdza-to jest jego wybór i konsekwencje. Kombinowanie z jakimiś Jokerami,automatycznym zakończeniem żeby sobie poprawić statystyki-to dla mnie zwykła dziecinada. Od ponad 45 lat rozwiązuję krzyżówki i zawsze uważałem, że moim zadaniem jest odgadnąć intencje autora i jest obojętne,czy użył l.mn. czy l.poj.
Pozdrawiam

O,nawet nie wiedziałem,że jest taki wątek.Ja na pewno nie będę rozwiązywał takich krzyżówek o jakich pisze admin.Przedszkole skończyłem dawno temu.

Absolutnie zgadzam się z wypowiedzią stacha57. A tym "ambitnym" co to koniecznie muszą być w pierwszej 10-tce, polecam WYŚCIGI, tam można sobie zaszaleć i sprawdzić swoją skuteczność. Mówię NIE dla takich innowacji! Skoro dała Bozia rozumek to trzeba go po prostu używać!

 eMMa

Nie o ambicje tu chodzi, punktacja za błędy, liczona procentowo od wartości punktowej zadania a nie stopnia jego trudności, nie jest sprawiedliwa.

A co tu jest niesprawiedliwego? Błąd=-10%wartości punktowej zadania. I nie ma znaczenia, czy zrobię go w zadaniu za 1 punkt, czy za 9, błąd jest zawsze błędem.