Dziwne zmiany (strona 1/2)

wiadomości: 17 rozmówcy: 12

Zastanawiałam się czy mam o tym napisać ale to co zobaczyłam dzisiaj zdopingowało mnie. Już wyjaśniam o co chodzi przedwczoraj po poprawnym rozwiązaniu ostatnich publikowanych zadań pojawiła mi się skuteczność 95,3 po ponownym uruchomieniu komputera w ciągu dnia okazało się, że jest 95,2. Dopiero po rozwiązaniu kolejnego zadania pojawiło się 95,3 tak więc wychodzi mi, że w międzyczasie zniknęło jakieś zadanie. Następna kwestia wyzwanie dnia 01.04.2014 wiem, że rozwiązałam jako pierwsza, myślę, że parę innych osób też to widziało, a teraz widzę, że Alicja K /chyba, że to żart na prima aprilis ale jakoś mnie nie rozbawił/. Bardzo proszę o wyjaśnienie tych sytuacji.

 MVMK

Ostatnio w ogóle z rankingami dzieją się różne historie.Ubywa ptk.(mam na myśli "maraton";)
Pisałem już o tym,ale zero odpowiedzi ze strony adminów.

Mi tez cos tutaj nie gra, ostatni rebus dnia rozwiazalam jako pierwsza a za pół godziny okazuje sie ze jestem juz druga... i o co chodzi?

"Święta prawda" Beniu, jakby powiedział ks.Tischner. Oby się tylko nie okazała ta ostatnia prawda...

Beniu.
Tak z ręką na sercu. Nie masz pojęcia jakie zadanie (zadania) mogły zniknąć? Nic nie wiesz o jakichś zadaniach "nadplanowych", jeszcze niepublikowanych, wyzwaniach dnia rozwiązanych przed czasem? Chodzi i kilka zadań rozwiązanych przez Ciebie i około 30 innych osób.
Więc:
Cała sprawa przesunięć, braków i naddatków w maratonie powinna się wyjaśnić 22.04.2014, kiedy to ukaże się wyzwanie dnia rozwiązane przez kilkadziesiąt osób. Nie wiem skąd przeciek ani jakim sposobem te osoby do zadania dotarły. Wcześniej udało nam się dostać do innych zadań rozwiązanych przed czasem i tam gdzie była taka możliwość nadplanowe rozwiązania zostały usunięte.
Choć nie wykluczam, że oprócz wzmiankowanego wyzwania z 22.04.2014 istnieją jeszcze inne zadania rozwiązane zbyt wcześnie. Szukanie ich jednak wśród prawie 10 000 zadań jest rzeczą niemożliwą. Chyba, że ktoś spośród "wyrywnych" poda mi, o jakie zadania jeszcze może chodzić. Powie ktoś?
Sprawa nr 2. Wynik Beny w dzisiejszym wyzwaniu jest dla mnie zagadką. Mogę jedynie potwierdzić, że chwilę po północy pierwsze poprawne rozwiązanie należało do Beny. Co się stało później? Nie wiem.
Pytanie do administratorów.
Pozdrawiam.

Odpowiadam z ręką na sercu nie mam pojęcia jakie zadania mogły zniknąć. Wiem co nieco o zadaniach, o których piszesz i wyczuwam pewną nutkę pretensji. Otóż nie jest to pierwsza taka sytuacja kiedy to co bardziej wprawni szaradziści potrafią wydobyć takie zadania nie ma w tym ani mojej zasługi ani winy tylko chyba niezbyt szczelnego systemu. Dotychczas takie zadania chyba nie były usuwane tak mi się przynajmniej wydaje ale oczywiście mogę być w błędzie. Jak ja do nich dotarłam w bardzo prosty sposób wchodząc na konta różnych osób widać co kto ostatnio rozwiązywał i wtedy łatwo wyłapać takie kwiatki. Jak je teraz znaleźć nie mam pojęcia. Tak na marginesie komunikat w tej materii nadała grom
http://szarada.net/forum/watek/klopoty-z-serwerem/?page=1 i jakoś nie było żadnego odzewu a przy tej okazji można było zrobić zastrzeżenie, że zadania rozwiązane przed ich oficjalną publikacją nie będą wliczane do żadnego rankingu.
Pozdrawiam.

Na kontach innych użytkowników nie widać zadań z niepublikowanych kolekcji. Nie jest więc prawdą to co piszesz. Takie zadania można było znaleźć jedynie przez google, lub po linku otrzymanym od życzliwego.
A czy ja mam pretensje?
Żadnych.
Zdziwieni są tylko inni szaradziści, którym nie dane było działać w trzydziestokilkuosobowej kooperacji, a prawdziwe pretensje się zaczną w momencie, gdy zadania rozwiązane nadplanowo nie wliczą się tej trzydziestce do rankingu miesięcznego, jako te rozwiązane dawniej niż 30 dni temu.
Pozdrawiam.

No to jesteś w błędzie no ale cóż nie mam możliwości ani ochoty udowadniać, że nie jestem wielbłądem.
Pozdrawiam.

 grom

Oświadczam, że nie należę do żadnej "korporacji" i nie wyszukuję w internecie przecieków do niepublikowanych jeszcze zadań. Dokładnie tak, jak napisała Bena: do zadania z 01.04. i do tego z 22.04.(chyba, bo nie pamiętam czy je zrobiłam) również weszłam z konta kogoś, kto te zadania zrobił. Na bank były to zadania , które pojawiły się w "ostatnio rozwiązanych" innych szaradzistów.
Zresztą, czyż w innym przypadku, wiedząc, że to "wydłubane" zamieszczałabym pełen zdziwienia post o niemożności wpisania komentarza?
http://szarada.net/forum/watek/klopoty-z-serwerem/?page=1
Pozdrawiam.

 ED52

2014-01-14 ZGŁASZAŁEM ISTNIENIE ZADANIA NIEPUBLIKOWANEGO . >http://szarada.net/forum/watek/lamiglowki-dwa-w-jednym-na-bis/?page=1 , niestety bez reakcji. A , chyba w marcu (połowa?) pojawiły się następne . Szczelność systemu , jest wątpliwa . Pozdrawiam